Helios
Helios Rozrywka

Kultura dostępna

Seanse z cyklu Kultura Dostępna z polskimi napisami!

 

W ramach 15. edycji Kultury Dostępnej, w odpowiedzi na potrzeby widzów starszych oraz niedosłyszących, sieć kin Helios zaprasza na wybrane seanse w wersji z polskimi napisami! Do repertuaru trafiły najgłośniejsze polskie filmy z ostatnich miesięcy, między innymi: „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Pan T.” czy „Ukryta gra”.

 

Wszystkim melomanom przypadnie do gustu dzieło Macieja Pieprzycy - Ikar. Legenda Mietka Kosza,
w którym Dawid Ogrodnik wciela się w geniusza jazzowego. Przebojowa komedia Na bank się uda
w reżyserii Szymona Jakubowskiego z pewnością rozbawi fanów przewrotnych kryminałów. Pan T. to z kolei przesycona nostalgią podróż do niezwykłego świata, w którym pisarze i poeci artystycznej bohemy zasiadywali w knajpach i kawiarniach ukradkiem komentując zło otaczającej ich rzeczywistości.

 

W repertuarze nie zabraknie także filmów o tematyce historycznej. 27 lutego zaprezentowany zostanie Piłsudski z Borysem Szycem w roli tytułowej, któremu partnerują Magdalena Boczarska oraz Maria Dębska. 12 marca widzowie zobaczą film w reżyserii Władysława Pasikowskiego Kurier opowiadający poruszającą historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Akcja filmu Ukryta gra rozgrywa się natomiast w czasie zimnej wojny. Amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi…

 

Seanse z polskimi napisami prezentowane w cyklu Kultura Dostępna:

 

20 lutego Ikar, legenda Mietka Kosza

27 lutego Piłsudski

12 marca Kurier

2 kwietnia Ukryta gra

9 kwietnia Na bank się uda

16 kwietnia Pan T.

 

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.kulturadostepna.pl.