Helios
Helios Rozrywka

Oscarowe Poniedziałki

Oscarowe Poniedziałki w Kinie Konesera

W marcu i kwietniu zapraszamy na pokazy specjalne w ramach Kina Konesera, filmy nominowane lub nagrodzone Oscarami.

2 marca rozpoczniemy filmem, który zdobył 4 Oscary w tym za najlepszy film „Parasite”, następnie „Kraina miodu” nominowana do Oscara w dwóch kategoriach m.in. za najlepszy film międzynarodowy, „Boże ciało” nasz polski kandydat nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy, „Jojo Rabbit” nagrodzony Oscarem w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany i na koniec miesiąca „Joker” zdobywca dwóch Oscarów w tym dla najlepszego aktora Joaquina Phoenix.

W kwietniu kolejne Oscarowe Poniedziałki. Szczegóły już wkrótce.
Zapraszamy serdecznie!

W repertuarze:

02.03 Parasite 

reż. Joon-ho Bong
wyst. Kang-ho Song, Seon-gyun Lee
prod. Korea Południowa 2019, 132 min.

4 Oscary m.in. za najlepszy film.

Żywot rodziny pana Ki-taeka nie należy do najbardziej udanych. Rodzice z dwójką dorosłych dzieci żyją w nędzy, wszyscy są bezrobotni, a przyszłość rysuje się tylko w szarych barwach. Jednak pomimo niedoli, potrafią być ze sobą blisko, kochać się i trwać w zgodzie - nikt tu nie krzyczy w desperacji "Jak żyć?!". Pewnego dnia otrzymują prezent od losu, który przepełnia ich nadzieją oraz wizją stałego dochodu.
 

09.03 Kraina miodu 

reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov
wyst. Hatidze Muratova, Nazife Muratova
prod. Macedonia 2019, 87 min.

2 nominacje do Oscara m.in. za najlepszy film międzynarodowy.

50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. Handluje nim w najbliższym mieście, oddalonym od jej domu o cztery godziny drogi.


16.03 Boże ciało 

reż. Jan Komasa
wyst. Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel
prod. Polska 2019, 115 min.

Nominacja do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu chłopak zaprzyjaźnia się z proboszczem niewielkiej parafii. Pod nieobecność duchownego Daniel wykorzystuje niespodziewaną okazję i udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Jego metody ewangelizacji budzą spore kontrowersje wśród mieszkańców, z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza poruszają ludzi.

23.03 Jojo Rabbit 

reż. Taika Waititi
wyst. Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson
prod. Czechy, Niemcy, Nowa Zelandia, USA 2019, 108 min.

Oscar w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany.

Satyryczny obraz II wojny światowej na podstawie powieści Christine Leunens „Niebo na uwięzi”. Gdy niemiecki chłopiec znajduje młodą Żydówkę, którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka, jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler, Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi.

30.03 Joker 

reż. Todd Phillips
wyst. Joaquin Phoenix, Robert De Niro
prod. Kanada, USA 2019, 122 min.

2 Oscary m.in. dla najlepszego aktora Joaquina Phoenix.

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka, człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.