Helios
Helios Rozrywka

Kino Konesera

Helios prezentuje oscarowe filmy w Kinie Konesera!


Sieć kin Helios zaprasza na wiosenne seanse z cyklu Kino Konesera. W kwietniowe poniedziałki Widzowie zobaczą oscarowe tytuły, w tym między innymi: „Green Book”, „Kafarnaum” czy „Złodziejaszki”. Cykl Kino Konesera projektowany jest z myślą o tych, którzy nie chodzą utartymi ścieżkami filmowymi, ale lubią odkrywać te nowe i są gotowi na wyjątkowe, niebanalne doznania na wielkim ekranie!

Już 1 kwietnia zaprezentowany zostanie film „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, zdobywca Oscara
w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. Alex Honnold jako pierwszy człowiek na świecie podejmuje próbę samotnej wspinaczki, bez żadnych zabezpieczeń na ścianę El Capitan w Parku Narodowym Yosemite. Przed Widzami zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan - wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia.

Tydzień później Widzowie zobaczą laureata Nagrody Akademii w kategorii Najlepsza Charakteryzacja (seanse 8 kwietnia, w wybranych kinach). „Vice” to historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.

15 kwietnia Widzowie będą mogli zobaczyć nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny tytuł „Złodziejaszki”. Poruszająca historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny, żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się z dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążą koniec z końcem, gdy w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z przeszłości rodziny.

 

„Green Book” – laureat trzech statuetek, między innymi w kategorii Najlepszy Film – to historia muzyka jazzowego, który zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego
i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy. Helios zaprasza na porywające seanse 22 kwietnia.

 

W ostatni poniedziałek miesiąca zaprezentowany zostanie kolejny kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny – „Kafarnaum”. Potężny ładunek emocjonalny, jaki detonuje na ekranie Nadine Labaki, nikogo nie pozostawia obojętnym. Film pochłania, wstrząsa, porusza – i bywa, że doprowadza do łez. To zasługa nie tylko fantastycznego scenariusza, ale też odtwórcy głównej roli, Zejna Al Rafeea. Ten mały uchodźca z Syrii zagrał w filmie chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia…

 

 

Filmy prezentowane w ramach cyklu Kino Konesera na kwietniowych pokazach:

1 kwietnia / Free Solo: ekstremalna wspinaczka 
Oscar w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny

8 kwietnia / Vice (w wybranych kinach)
Oscar w kategorii Najlepsza Charakteryzacja

15 kwietnia / Złodziejaszki
Nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

22 kwietnia / Green Book 
3 Oscary, m.in. w kategorii Najlepszy Film

29 kwietnia / Kafarnaum 
Nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny


Szczegóły dotyczące repertuaru dostępne na stronie internetowej www.helios.pl, w zakładce „Projekty Specjalne” oraz na stronie www.helios.pl/oskary2019. Zapraszamy wszystkich kinomanów na porywające oscarowe seanse filmowe w kinach Helios w całej Polsce!