Helios
Helios Rozrywka

Psie Serce

14.02.2019 godz. 19.00, kino Helios Lubin Psie Serce  – BUŁHAKOW - spektakl teatralny live

Już 14 lutego specjalnie z myślą o wszystkich miłośnikach teatru i kina zaplanowaliśmy transmisję spektaklu Michaiła Bułhakowa „Psie serce” z Borysem Szycem w brawurowej roli głównej.

Zima 1925 roku w Moskwie. Świat kończącego się okresu Nowej Ekonomicznej Polityki w państwie radzieckim, w dobie nadchodzącego stalinizmu, widziany oczami psa. Profesor Preobrażeński, luminarz nauki radzieckiej i europejskiej, prowadzi doświadczenia w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu. Eksperymentalnemu przeszczepowi zostaje poddany pies, co przynosi nieoczekiwane skutki… To staje się pretekstem do przenikliwej, gorzkiej diagnozy świata stworzonego przez rewolucyjną ideologię, napisanej przez autora ze specyficznym poczuciem humoru i w formie ocierającej się o groteskę. Wielowarstwowość utworu zmusza do stawiania sobie pytań uniwersalnych o wartości i o porządek świata.

TheMuBa (theatre-music-ballet) to spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia baletowe, dostępne w wersji LIVE na nowoczesnej platformie internetowej. Ten innowacyjny projekt stworzony został przez miłośników sztuki: Borysa Szyca, Jarosława Kuźniara oraz Marka Maślankę.

Transmisja rozpocznie się o godzinie 19:00, a seans nie będzie poprzedzony blokiem reklamowym. Przedstawienie trwa 150 minut, podczas spektaklu zaplanowana jest jedna przerwa.

Czas trwania: 150 min.

 

Od lat: b.o.

 

Produkcja: Polska [2019]

Premiera: 14.02.2019 (Polska)

Reżyseria

Maciej Englert

Scenariusz

-

Obsada

Borys Szyc