Szczegóły eventu

Bezpłatna mammografia

Już za nami

Lubinianki sprawdźcie stan swojego zdrowia!

Poniedziałek, 13 maja 2013
10:00 - 15:00 - CUPRUM ARENA
16:30 - 18:30 - STADION ZAGŁĘBIA LUBIN

Od 9 do 16 maja potrwa kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej "Policzmy się", której celem jest profilaktyka wczesnego wykrywania i leczenia chorób nowotworowych. To właśnie dzięki niej w dniu meczu z Górnikiem Zabrze kobiety będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

Badania mammograficzne to prześwietlenie kobiecych piersi za pomocą promieni rentgenowskich emitowanych przez mammograf. Obraz piersi utrwalany jest na kliszy i dzięki temu radiolodzy oceniający zdjęcia mogą stwierdzić, czy w obrębie piersi nie rozwijają się jakieś zmiany chorobowe.

GDZIE I JAK SKORZYSTAĆ Z BEZPŁATNEGO BADANIA MAMMOGRAFICZNEGO?

Poniedziałek 13 maja :

  • 10:00-15:00 galeria Cuprum Arena
  • 16:30 - 18:30 Stadion Zagłębia

WARUNKI UCZESTNICTWA

  • w badaniu może wziąć udział kobieta w wieku min. 35 lat
  • badanie wykonywane jest bezpłatnie po okazaniu przez uczestniczkę lub osobę jej towarzyszącą karty kibica Klubu lub aktualnego biletu wstępu na mecz
  • potrzebne jest także okazanie dokumentu tożsamości zawierającego PESEL

BADANIE TRWA OD 5 DO 10 MINUT

WYNIKI

Wykonane zdjęcia będzie oceniało niezależnie dwóch radiologów, a wynik badania każda z pań otrzyma pocztą na wskazany adres korespondencyjny.

Kampania "Policzmy się" organizowana jest po raz czwarty przez Fundację Ludzie dla Ludzi.  W dotychczasowych edycjach akcji, "policzyło się" w sumie ponad 50 tysięcy osób. W tym bardzo wielu tych, którzy wygrali swoją walkę z nowotworem i poprzez swój przykład chcą pokazać, że rak to nie wyrok. Na stronie www.policzmysie.pl przez cały rok aktywnie działa społeczność ludzi, którzy wzajemnie się wspierają, wymieniają poradami i prowadzą swoje blogi. A raz w roku, w maju, następuje tytułowe "liczenie się" się z rakiem.

Zdjęcia z eventu