Szczegóły eventu

Człowiek gór

Już za nami

//11:00 Niezwykła historia człowieka Gór - cz. I
  pokazy ratownictwa górskiego, pokazy odzieży górskiej

//16:00 Niezwykła historia człowieka Gór -  cz. II

---

Ryszard Pawłowski zaprasza w góry

Rekordzista w zdobywaniu światowych szczytów.  Jak sam o sobie mówi, zafascynowany górami, wspinaniem i przygodą. Taternik, alpinista i himalaista, Ryszard Pawłowski już 12 czerwca w galerii Cuprum Arena opowiadał będzie historię swojego niezwykłego życia.

Uzależnieni od adrenaliny. Często ryzykują życie, by realizować swoją niebezpieczną pasję. Himalaiści, alpiniści, górołazi - owładnięci  gorączka szczytu, zmagają się z bezwzględnością przyrody oraz własnymi słabościami. Przy okazji wydania swojej najnowszej książki, „Smak gór”, uczestnik ponad stu wypraw na światowe szczyty, Ryszard Pawłowski, zarażał będzie swoją miłością do gór.

„Rzucałem się na góry jak głodny na jedzenie”
To zdanie, wyjęte z najnowszej publikacji dotyczącej Ryszarda Pawłowskiego, doskonale określa jednego z najwybitniejszych polskich odkrywców najbardziej wymagających szczytów świata. Jako pierwszy i do tej pory jedyny Polak, Pawłowski cztery razy zdobył Mount Everest. Wszedł na 10 z 14 ośmiotysięczników, łącznie ma na koncie 14 udanych wejść (wraz z powtórzeniami) na te szczyty. Wspinał się z takimi legendami jak tragicznie zmarły Jerzy Kukuczka. Dodatkowo, Ryszard Pawłowski jest członkiem elitarnego The Explorers Club – powstałego w Nowym Jorku klubu skupiającego około 3000 członków z 60 krajów, do którego należeli wybitni odkrywcy tacy jak m.in. Neil Amstrong. Wyjątkowe spotkanie z bohaterem „Smaku gór” odbędzie się w środę, 12 czerwca, w galerii Cuprum Arena. – Na rozmowę z Ryszardem Pawłowskim zapraszamy o godz. 11.00 oraz 16.00. Dodatkowo, na wszystkich zainteresowanych czekają pokazy ratownictwa górskiego prowadzone przez Bazę Jednostki Ratownictwa Górniczo – Hutniczego w Sobinie oraz prezentacja  specjalistycznej odzieży, przygotowana  przez jednego z naszych najemców – salonu Martens Sport – zachęca Ewa Sieńko, menager ds. marketingu lubińskiego centrum handlowo – rozrywkowego.

Zdjęcia z eventu