Szczegóły eventu

Kilometry Dobra - Wielki Finał

Już za nami

Czy wiecie, że dobro można zmierzyć? Już 30 i 31 maja w CUPRUM ARENA będziemy bić Rekord Guinnessa w układaniu najdłuższego węża ze złotówek, którego będziemy mierzyć Kilometrami dobra. A to dlatego, że wszystkie złotówki trafią na konto lubińskiego Stowarzyszenia Opieki Długoterminowej „Dobra Dłoń”

„Kilometry Dobra” to ogólnopolska akcja, której celem jest wspieranie lokalnych organizacji charytatywnych w zbieraniu funduszy. W tym roku zbiórka odbędzie się po raz drugi, a udział w niej weźmie ponad 30 organizacji z całej Polski. „W zeszłym roku udało się ułożyć 5,5 kilometrowy odcinek. W tym roku nasze plany są dużo większe. Chcemy pobić oficjalny Rekord Guinnessa i mamy nadzieję, że Lubinianie nam w tym pomogą. Aby ułożyć 76-kilometrowy wąż ze złotówek, w całej Polsce musimy zebrać 33 mln złotych” –  mówi Pan Jakub Grabowski z lubińskiego Stowarzyszenia „Dobra Dłoń”. „Każdy centymetr ułożony ze złotówek przybliży nas do pobicia rekordu ustanowionego w 2011 roku przez austriacką organizację BG/BORG Kirchdorf an der Krems – 75,24 kilometra, ułożony z miliona jednocentówek euro” –  dodaje Pan Grabowski.

Stowarzyszenie „Dobra Dłoń” już 30 i 31 maja br.  w CUPRUM ARENA będzie zbierała fundusze na rehabilitację swoich podopiecznych oraz szkolenia medyczne. Pierwsza część zebranych środków skierowana zostanie do osób przebywających na oddziale szpitalnym (Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy szpital przy ul. Bema), osób chorych i niepełnosprawnych wymagających opieki i wsparcia. Druga część natomiast zostanie przekazana na przeszkolenie wolontariuszy medycznych aktywnie wspierających podopiecznych stowarzyszenia.

Finał akcji „Kilometry Dobra” w Lubinie odbędzie się na wielkiej scenie w CUPRUM ARENA. Przez cały czas będzie można dokładać się do kilometrów, wrzucając pieniądze do puszek lub układając je na specjalnie przygotowanych taśmach. Co godzinę będą mierzone lubińskie „Kilometry Dobra”, a wolontariusze będą sprawdzać, jak dużo zostało nam do pobicia rekordu. Poza zbiórką funduszy, która rozpocznie się w sobotę i niedzielę o godzinie 11.00, organizatorzy akcji przygotowali wiele wspaniałych atrakcji dla małych i dużych gości galerii po hasłem: „Bawmy się jak nasi dziadkowie i rodzice”.  

Najmłodsi wezmą udział w zabawie rodem z baśni Andersena „Raz-dwa-trzy, Baba Jaga patrzy”. Starsi  będą mogli stanąć w szranki w konkurencjach sportowych i przypomnieć sobie kultowe zabawy podwórkowe m.in. skakankę i kabel.  Do zabawy zostaną zaproszeni również dorośli, którzy zapewne powrócą do czasów dzieciństwa biorąc udział w wielkim Tour de Lubin. Zawodnicy będą rywalizować na specjalnie przygotowanych torach w wyścigach kapsli. Najlepsi zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami. Dla wszystkich uczestników zabaw przygotowane zostaną przepyszne słodycze.

Wielkim finałem akcji będzie ostateczne zmierzenie lubińskich „Kilometrów Dobra” i podsumowanie wyników całej akcji. Czy uda się pobić Rekord Guinnessa? To zależy od hojności Lubinian oraz wszystkich Polaków.