Szczegóły eventu

Kultura Kreatywności

Już za nami

Plastik jest modny!

Cuprum Arena zaprasza na 5. edycję Kultury Kreatywności. 7 listopada swoją kreatywność pobudzą młodzi projektanci mody z sekcji ABC Plastyki Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie, prezentując własne projekty, wykonane z talerzy i sztućców plastikowych.

W sobotę, 7 listopada, dzieci z sekcji ABC Plastyki wystawią swój talent na światło dzienne. Podczas obchodów Kultury Kreatywności zaprezentują strój, nad którym pilnie pracowały w trakcie warsztatów zorganizowanych przez MDK w Lubinie. Uczniowie gimnazjum nr 4 wystąpią w niezwykle trudnej, podwójnej roli, bowiem nie tylko pokażą projekty strojów w świetle reflektorów, ale także wcielą się w rolę modelek i modelów, prezentując na sobie własne gotowe kreacje. Pokazy odbędą się już w najbliższą sobotę o godz. 14:00, 15:00 i 16:00.

Pokazy mody będą prawdziwą ucztą dla zmysłów. O godzinie 14:00 bohaterowie imprezy uraczą nas przystawką, czyli pokazem „Pikantny talerzyk”. To dopiero przedsmak dania głównego o godz. 15:00, którym jest prezentacja projektów w ramach „Sztućców otulonych uśmiechem”. O 16:00 zaś czeka nas zwieńczenie, czyli deserowy pokaz mody „Słodka łyżeczka”.

Kultura Kreatywności to także okazja do kontaktu z pasjonującym światem fotografii. W tym roku odwiedzający mają szansę wkroczyć w świat fotomodelingu, dzięki sesjom zdjęciowym, które wykonywane będą podczas imprezy. Po drugiej stronie obiektywu staną członkowie sekcji fotograficznej z MDK w Lubinie i profesjonalni fotografowie. Tematyka zdjęć to moda i architektura Cuprum Areny. Z wykonanych fotografii powstanie pamiątkowy kalendarz na 2016 rok.

To już 5. edycja Kultury Kreatywności. W poprzednich latach prezentowaliśmy m. in. stroje z gazety, czy folii. W tym roku dzieci zmierzyły się na noże, i to dosłownie, bo stroje wykonane zostały z plastikowych sztućców i talerzy. Co roku młodzi twórcy sięgają po coraz to nowe materiały poddawane recyklingowi. Ten ważny aspekt ekologiczny, połączony z pasją i kreatywnością najmłodszych daje każdorazowo niezwykłe rezultaty.

Zdjęcia z eventu