Szczegóły eventu

Kultura Kreatywności IV

Już za nami

Eko – projektanci w Cuprum Arena

Blisko 300 butelek posłużyło do przygotowania wyjątkowej kolekcji. Ekologiczna garderoba – sukienki, kapelusze, elementy dekoracyjne butów zostaną zaprezentowane w piątek w Galerii Cuprum  Arena. Projekty powstawały podczas warsztatów Kultura Kreatywności, które odbywały się w październikowe soboty.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży, które łączą ekologię z trendami stanowią inicjatywę Beaty Zioło oraz Anny Wiśniewskiej z lubińskiego MDK-u. Po wielogodzinnych przygotowaniach, projekty, które powstały z materiałów wtórnych zostaną zaprezentowane podczas pokazu mody według choreografii Barbary Danek. W tej edycji motywem przewodnim kolekcji są butelki.

- Rozwijanie wyobraźni, wykorzystywanie twórczej inwencji i pokazanie, że z czegoś można zrobić coś, stanowią motywy przewodnie przedsięwzięcia – mówi Anna Wiśniewska z sekcji ABC Plastyki MDK-u.

Pokaz mody ekologicznej startuje w piątek, 7 listopada, o godz. 17:30.

- Wydarzenie zwieńczy profesjonalna sesja zdjęciowa, a sfotografowane stylizacje znajdą się w kalendarzu na 2015 rok, który przygotowujemy wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Lubienie – mówi Ewa Sieńko, manager ds. marketingu w Galerii Cuprum Arena.

Zdjęcia z eventu