Szczegóły eventu

Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego - Fifa 17

Już za nami

FIFA zawładnie Lubinem

Stowarzyszenie „Jeden Lubin” wraz z radnym miejskim Przemysławem Tadlą przygotowali nie lada gratkę dla miłośników gier komputerowych z serii FIFA. 26 lutego w galerii Cuprum Arena odbędą się Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego FIFA17.

Będzie to kolejny turniej w grę FIFA. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, co potwierdza fakt, że w tegorocznej rywalizacji może wziąć udział aż 128 osób z całego kraju – Naszą ambicją jest, aby nasz turniej był wyjątkowym wydarzeniem w naszym regionie, które na stałe wpisze się w kalendarz. Mam nadzieję, że tegoroczny event uda się nam i będziemy cieszyli się radością innych graczy – mówi Grzegorz Szulc ze Stowarzyszenia „Jeden Lubin”.

Organizatorzy spodziewają się najlepszych zawodników nie tylko z Lubina, ale i całej Polski. Każdy będzie miał szanse stanąć w szranki i zdobyć tytuł najlepszego zawodnika. Do wyboru będzie 40 europejskich drużyn, podzielonych na trzy koszyki. Zespół będzie można wybrać raz na rundę spośród ekip o różnych poziomach (4) (4,5) i (5) gwiazdek.

Podczas turnieju obowiązywać będzie system pucharowy, a o awansie do dalszych gier zadecyduje jeden mecz – Zachęcamy każdego, kto chce się sprawdzić do przyjścia. Emocji na pewno nie zabraknie, a na najlepszych czekają cenne nagrody rzeczowe. Przewidzieliśmy również kilka niespodzianek – mówi Marcin Zięciak, prezes Stowarzyszenia „Jeden Lubin”.

A jest o co walczyć – Na zwycięzcę czeka konsola PlayStation 4, również dwóch kolejnych zawodników, którzy znajdą się na podium nie odejdzie z pustymi rękami – Liczymy przede wszystkim na dobrą zabawę, ale pomyśleliśmy też o cennych nagrodach – mówi Przemysła Tadla, miejski radny, który jest współorganizatorem Turnieju FIFA 17 – 26 lutego zapraszamy wszystkich maniaków gry FIFA do galerii, emocji na pewno nie zabraknie, a my zrobimy wszystko, aby turniej stał na jak najwyższym poziomie – dodaje.

W organizacje imprezy włączył się również klub piłki nożnej. Podczas zawodów gracze będą mogli zmierzyć się z zawodnikami Zagłębia Lubin, klub ufundował również nagrody i upominki dla uczestników turnieju.

Stowarzyszenie „Jeden Lubin” już wcześniej organizowało turnieje w grę z serii FIFA, ma na swoim koncie również współpracę przy ogólnopolskiej imprezie IPlanet E-Sports Masters oraz serię Lubińskich Turniejów Sensible Soccer. W ubiegłym roku Stowarzyszenie zorganizowało mistrzostwa świata w Sensible Soccer – Sensi Days 2016.

Zawody odbędą się 26 lutego w galerii Cuprum Arena w Lubinie. Start godzina 12:00.

Zdjęcia z eventu