Szczegóły eventu

Poczuj czar PRL-u! - wystawa

Już za nami

Strefa Ekspozycji Stałej

// Mieszkanie rodem z PRL-u
// Warsztat majsterkowicza - wystawa elektroniki
// Zabawki z tamtych lat - ekspozycja muzealna
// Sentymentalne auta z epoki

Sklep PRL czynny przez 13 dni w godz. 10.00 - 20.00

// Pani Sklepowa zaprasza do kolejki!
// Towary spod lady za paragon minimum 50 PLN z dowolnego sklepu w Cuprum Arena
// Bączki, bierki, matrioszki, barowe kubki, filmy i wiele innych

Kartki na żywność, kilometrowe kolejki do sklepów, pierwszomajowe pochody, bary mleczne i wczasy pod gruszą… Okres PRL-u obfitował w zjawiska jedyne w swoim rodzaju, które do tej pory wspominane są z nostalgią. Od 12 listopada Galeria Cuprum Arena w Lubinie zaprosi na wyprawę w czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Na odwiedzających czekają tematyczne atrakcje, muzealne ekspozycje, zakupy „na kartki” oraz przedstawienie „Smak Mamrota” z udziałem aktorów serialu „Ranczo”.

Sentymentalna podróż dla dorosłych oraz wprowadzenie młodzieży w realia okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej – wystawa „Poczuj smak PRL-u” trwać będzie od 12 do 24 listopada. To okazja, by zobaczyć, dotknąć, posłuchać oraz na własnej skórze poczuć osobliwy klimat okresu, który w dalszym ciągu ciekawi oraz budzi emocje.

Centralnym punktem wystawy będzie 4 - pomieszczeniowa ekspozycja mieszkania rodem z PRL-u, składająca się z pokoju dziennego, dziecięcego, warsztatu majsterkowicza oraz kuchni. Wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcie na tle tematycznie zaaranżowanej powierzchni oraz perukach i elementach stroju, charakterystycznych dla okresu PRL-u. Szczególne zainteresowanie może wzbudzić warsztat majsterkowicza z ekspozycją m.in. telewizorów czarno – białych i kolorowych, gramofonów, magnetowidów i radioodbiorników. Dodatkowo, w konwencji szkolnej lekcji, przeprowadzane będą warsztaty, podczas których w rolę wykładowców wcielą się pasjonaci PRL-owskiej elektroniki. Dla najmłodszych oraz tych, którzy chcieliby na nowo poczuć smak dzieciństwa, przygotowana zostanie muzealna ekspozycja pod hasłem „Zabawki z tamtych lat”. Niezła gratka szykuje się również dla pasjonatów motoryzacji. W atrium Galerii Cuprum Arena znajdą się odrestaurowane samochody z PRL-owskich czasów. Nie zabraknie kultowego „żuka” oraz „wołgi”.

Przez cały okres trwania wystawy, w godz. 10.00 – 20.00, czynny będzie Sklep PRL. Za ladą na Klientów czekać będzie Pani Sklepowa, na półkach natomiast produkty, nieodzownie kojarzące się z tamtym okresem: oranżadka w proszku, klej „Guma Arabska”, proszek IXI, szare mydło, komiks „Tytus, Romek i A’Tomek”, cymbałki, piłkarzyki na sprężynce, woda toaletowa „Wars”, perfumy „Pani Walewska”, hełm MO i wiele, wiele innych. Aby otrzymać PRL-owski gadżet od Pani Sklepowej, wystarczy zrobić zakupy w Cuprum Arena za kwotę minimum 50 zł i na podstawie otrzymanej Kartki PRL odebrać jeden z ponad 1000 oferowanych produktów. Im wyższa wartość zakupów w punktach handlowych Cuprum Arena, tym atrakcyjniejszy „towar” będzie można wybrać.

- Przy okazji organizowanej przez nas wystawy, dodatkowo przygotowujemy tematyczne atrakcje podczas każdego z weekendów. 16 i 17 listopada zaproponujemy przebieralnię PRL z możliwością stworzenia tematycznej stylizacji, konkursy oraz zabawy z tamtych lat, które wprowadzą w sentymentalny klimat wspomnień oraz Mały PRL, czyli kącik dla najmłodszych. Wszyscy, którzy odwiedzą naszą galerię, będą mogli się natknąć na charakterystyczne postaci animatorów, wystylizowanych m.in. na milicjanta czy też działacza związków zawodowych. Podczas drugiego z weekendów, 23 i 24 listopada, gościć będziemy aktorów z serialu „Ranczo”, którzy zaprezentują dwuaktowe przedstawienie „Smak Mamrota”. Szczegóły wydarzenia podamy już wkrótce – zapowiada Ewa Sieńko, menager ds. marketingu Galerii Cuprum Arena.

Wystawa „Poczuj smak PRL-u” potrwa od 12 do 24 listopada.

Dokumenty załączone

Zdjęcia z eventu