O galerii

Wielofunkcyjne centrum handlowo-rozrywkowe Cuprum Arena jest pierwszym obiektem handlowym na taką skalę i o takiej jakości nie tylko w Lubinie, ale w całym regionie Zagłębia Miedziowego. Unikalny kształt oraz wykończenie centrum wyróżniają obiekt również na międzynarodowym rynku centrów handlowych. Na świecie powstają trzy galerie handlowe w kształcie koła, a Cuprum Arena jest pierwszym z nich i jedynym tego typu obiektem w Polsce. Nowoczesna architektura w pełni odpowiada najnowszym trendom na świecie, a materiały, których użyto do wykończenia Cuprum Arena, to najwyższej jakości granit, szkło, stal, drewno, a także płyty z aluminium w kolorze miedzi symbolizujące znaczenie tego surowca dla regionu i rozwoju nowoczesnego przemysłu.

Cuprum Arena jest obiektem wielofunkcyjnym: handlowo-usługowym, pełni również funkcje rekreacyjno-rozrywkowe i kulturalne, a także biurowe. Na ponad 34 000 m kw. powierzchni handlowej znajduje się 130 sklepów i punktów usługowych. Klienci mogą skorzystać z bogatej oferty handlowej sklepów wszystkich branż, m.in. RTV/AGD, kosmetycznej, wyposażenia wnętrz, a także salonów z odzieżą i obuwiem najlepszych krajowych i międzynarodowych marek. Cuprum Arena oferuje pełną gamę usług, znajdziemy w nim m.in. pralnię. Na poziomie +2 znajduje się multipleks z pięcioma salami, w tym jedną z możliwością projekcji filmów w 3D, a na poziomie +3 klub fitness, a także centrum biurowe oraz dyskontowy sklep spożywczy Lidl na Poziomie 0.

Intencją inwestora – spółki Prestiż MGC Inwest Sp. z o.o. – było stworzenie unikalnego obiektu wielofunkcyjnego, który zapewni mieszkańcom regionu jak najszerszy zakres usług i wybór towarów. Ważną część projektu stanowi przestrzeń publiczna wokół centrum, na którą składają się tereny zielone, ławki przed centrum, a także amfiteatr, który jest integralną częścią projektu.

Cuprum Arena w liczbach

Ilość lokali handlowo-usługowych 130
Powierzchnia całkowita 76 000 m²
Powierzchnia najmu 35 000 m²
Supermarket/Lidl 1 450 m²
MEDIA MARKT 2 115 m²
Kino / Helios 2 690 m²
Kawiarnie, restauracje, food court 1 000 m²
Klub fitness / QUANFIT 2 000 m²
Powierzchnie biurowe 1 400 m²
Miejsca parkingowe 800
Wartość inwestycji 70 mln euro
Rozpoczęcie budowy lipiec 2007 r.
Otwarcie 9 maj 2009 r.

Zdjęcia