Szczegóły eventu

7 nowych cudów Polski

Już za nami

Polska ma wiele atrakcyjnych i wciąż nieodkrytych zakątków – przekonuje National Geographic Traveler, organizując plebiscyt na  „7 nowych cudów Polski”.  Bydgoskie Muzeum Mydła i Brudu, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz Kajakowy Szlak Brdy (Świeszyno – Koronowo) – to na chwilę obecną najpoważniejsi kandydaci do tegorocznych tytułów. Wystawa obrazująca dotychczasowych laureatów oraz prezentująca tegorocznych pretendentów zawita do 7 miast w Polsce. Od 16 do 23 sierpnia będzie można ją oglądać w Galerii Cuprum Arena w Lubinie.

- Przez cały rok zwiedzamy Polskę, odkrywamy nowe atrakcje, szukamy miejsc magicznych i jeszcze nieodkrytych. Wszystko po to, by już po raz trzeci wytypować nominacje do plebiscytu „7 nowych cudów Polski”, z których Wy wybierzecie finałowe cuda. W tym roku postawiliśmy także na naturę. Stworzyliśmy dodatkową kategorię specjalną „Natura”, w której prezentujemy najdziksze zakątki kraju. To Wy zdecydujecie, które z nich staną na podium – mówi o akcji Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna magazynu National Geographic.

W walce o tytuł 7 nowych cudów Polski na obecnym etapie biorą udział 32 miejsca, po dwa z każdego województwa. Swoich faworytów można wybierać za pomocą głosowania smsowego. Na każdego  z głosujących czeka „Przewodnik po 7 nowych cudach Polski”, a na tych którzy dodatkowo uargumentują swój wybór czekają atrakcyjne nagrody: użyczenie na weekend zatankowanego samochodu Suzuki Nowy SX4, komplet opon Bridgestone Turanza o wartości 2500 zł oraz torba na kółkach Bridgestone. Głosowanie trwa od 24 czerwca do 30 września. Obecnie na pierwszym miejscu znajduje się Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, tuż za nim jest Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, trzecie miejsce natomiast przypadło w udziale Kajakowemu Szlakowi Brdy (Świeszyno – Koronowo).

W tym roku organizatorzy plebiscytu robią także ukłon w stronę natury. To właśnie z myślą o niej została przygotowana kategoria specjalna. W ramach niej wybrano 16 najpiękniejszych miejsc w Polsce ( po jednym z każdego województwa), które chronione są w ramach sieci Natura 2000. Do tej (natura2000.gdos.gov.pl) pory niekwestionowanym zwycięzcą głosowania smsowego są Bieszczady, na drugim miejscu znajdują się Małe Pieniny, na trzecim natomiast – Puszcza Białowieska.

Kilkumiesięcznemu plebiscytowi National Geographic towarzyszy wystawa fotograficzna „7 nowych cudów Polski”, przedstawiająca dotychczasowych laureatów oraz prezentująca tegorocznych kandydatów do zielonego podium. Ekspozycję, od początku sierpnia będzie można zobaczyć w siedmiu miastach w całej Polsce. Wystawa zakończy się natomiast podczas Targów Tour Salon w Poznaniu, które odbędą się w dniach 17 – 19 października. Od 16 do 23 sierpnia będą mogli ją podziwiać odwiedzający Galerię Cuprum Arena. – Najpiękniejsze zakątki z całej Polski – niektóre dziewicze, nietknięte cywilizacją, inne natomiast z charakterem nadanym ludzką ręką. To wszystko od połowy sierpnia, uchwycone w kadrach najlepszych fotografików, będzie można podziwiać w atrium naszej galerii – zachęca Ewa Sieńko, manager ds. marketingu Galerii Cuprum Arena w Lubinie. Dodatkowo, na fanów lubińskiego centrum handlowo - rozrywkowego na portalu Facebook.pl czekać będą upominki od National Geographic. Szczegóły konkursu już wkrótce na fan page’u Galerii Cuprum Arena.