Szczegóły eventu

Bezpieczny powrót do szkoły

Już za nami

„Bezpieczny powrót ze szkoły” w Cuprum Arena

10:00 - 14:00

Miasteczko ruchu drogowego
konkursy i zabawy

Pogadanki o bezpieczeństwie
bezpieczny powrót do domu

Trening samoobrony
jak rozpoznać zagrożenie i skutecznie się przed nim bronić

Dlaczego psy gryzą?
pokazy, sztuczki, sposoby ujarzmiania niekontrolowanych zachowań zwierząt, pokaz tresury psów policyjnych

Znakowanie rowerów
Warunkiem koniecznym do oznakowania roweru przez policję jest okazanie dowodu własności roweru.

---

Przez dwa dni uczniowie lubińskich szkół podstawowych oraz gimnazjów uczyć się będą bezpieczeństwa. Edukacja odbywać się będzie za pomocą innowacyjnych metod – na uczestników akcji „Bezpieczny powrót ze szkoły” czekać będzie m.in. Miasteczko Ruchu Drogowego, trening systemu samoobrony Krav Maga oraz pokaz tresury psów.

W projekcie, który będzie miał  miejsce  5 i 6 września,  weźmie udział  kilkuset uczniów z lubińskich placówek.  Każdego dnia, w godz. 9.00- 14.30, dzieci poznawać będą zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz techniki samoobrony. Będą uczyć się także jak reagować w obliczu ataku agresywnych zwierząt. – Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa zarówno w drodze do szkoły, jak i podczas powrotu do domu. Czystą teorię uatrakcyjnimy zabawą oraz innowacyjnymi metodami, jak choćby trening Krav Magi, który z pewnością przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym. Dla tych uczniów, którzy wykażą się wiedzą na temat bezpieczeństwa, ufundowaliśmy paręset nagród – mówi Ewa Sieńko, menager ds. marketingu Galerii Cuprum Arena w Lubinie.

W ramach akcji „Bezpieczny powrót do szkoły” odbędzie się prelekcja na temat bezpieczeństwa z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, którzy będą nie tylko opowiadać, ale także sprawdzać wiedzę uczniów. Dodatkowo, na uczestników eventu czekać będzie trening  Karv Magi, przeprowadzony przez instruktora z wieloletnim doświadczeniem, zarówno treningowym jak i pedagogicznym. T a widowiskowa forma samoobrony uczy procedur bezpieczeństwa za pomocą zabawy. Specjalny program treningowy podpowiada, jak rozpoznawać niebezpieczeństwa oraz jak skutecznie się przed nimi bronić.  Kolejną atrakcją akcji „Bezpieczny powrót do szkoły”  będzie pokaz tresury psów, uczący jak zachowywać się w przypadku spotkania z agresywnymi zwierzętami. Ponadto, po raz pierwszy w Lubinie, na uczniów czekać będzie Miasteczko Ruchu Drogowego, w ramach którego funkcjonariusze wrocławskiej policji przeprowadzać będą konkursy temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zdjęcia z eventu