Szczegóły eventu

Energobus w Cuprum Arena

Już za nami

Skąd w żarówce bierze się światło? I jaką musi pokonać drogę, by znaleźć się w dziecięcym pokoju? Na te i wiele innych elektryzujących dzieci pytań będzie można uzyskać odpowiedź już 12 i 13 czerwca w CUPRUM ARENA.

W tych dniach CUPRUM ARENĘ odwiedzi Energobus. To mobilne laboratorium i centrum edukacyjne, w którym dzieci mogą dowiedzieć się wszystkiego o energii elektrycznej: skąd się bierze, do czego służy i jak działa. Poznają również ekscytującą historię prądu – od atomu do elektrowni, oraz zasady bezpiecznego postepowania z nim. Dzieciaki będą mogły również obejrzeć m.in. makiety elektrowni wiatrowej, zobaczyć, jak działa elektrownia napędzana słońcem i przekonać się, ile energii daje rzeka. A wszystko to będzie się działo pod okiem profesjonalistów – naukowców i animatorów – których zadaniem jest propagowanie wśród najmłodszych wiedzy na temat energii elektrycznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Poprzez ciekawe i nietuzinkowe zabawy zostaną również zaprezentowane zagrożenia związane z niewłaściwym użytkowaniem prądu. Dzieci przekonają się, jak ważne jest oszczędzanie energii oraz segregacja śmieci, a swoją wiedzę będą mogły zweryfikować
w trakcie ciekawych konkursów i quizów z nagrodami.

 

 

Energobus, który zaparkował pod naszą galerią, przyciągnął żądne wiedzy dzieciaki i ich rodziców.Dziękujemy za odwiedziny Planeta Energii :)

Posted by Galeria Cuprum Arena on 18 czerwca 2015

 

Wszystko to dzięki programowi edukacyjnemu „Planeta Energi”, którego celem jest rozwijać w dzieciach ciekawość świata, wiedzę na temat energii elektrycznej, w tym o jej bezpiecznymi rozsądnym użytkowaniu a także kształtowanie odpowiedzialnych postaw. Ambasadorem programu jest Tomasz Rożek, doktor nauk fizycznych oraz popularyzator nauki, który uwielbia innych zarażać swoją pasją do fizyki.

Odwiedziny Energobusa to nagroda, którą CUPRUM ARENA zdobyła za najpiękniejsze zdjęcie w konkursie „Świeć się Galerio”. Zwycięskie zdjęcie prezentowało lubińską galerię w świątecznym wydaniu – malowniczą i nastrojową kompozycję świetlną, która zdobiła centrum w czasie świat Bożego Narodzenia.

Odwiedziny Energobusa. 12 i 13 czerwca. Plac Cuprum Arena.

Zapraszamy!

Zdjęcia z eventu