Szczegóły eventu

Kolejomania

Już za nami

Warsztaty // 15-16.11 i 22-23.11

// pokazy przejazdów po modułowej makiecie kolejkowej
// patynowanie taboru
// budowanie makiety modułowej krok po kroku
// kolejka ogrodowa dla najmłodszych

Wystawa // 15-23.11

// modele pociągów
// makiety i moduły gablotowe
// pokazowa makieta ogrodowa
// eksponaty muzealne związane z kolejnictwem

Kolejomania w Galerii Cuprum Arena

Kolejki – niektórym przywołują na myśl dziecięce zabawy, innym przypominają o podróżach i przemierzonych drogach. W najbliższych dniach fani kolejnictwa i nie tylko, będą mieli okazję podziwiać m.in. modele pociągów, pancerne drezyny, makiety i moduły gablotowe oraz tematyczne eksponaty muzealne. Podczas trwania wystawy pojawi się również MaSzyna – symulator pojazdów szynowych.

Wystawa Kolejomania będzie łączyła pokazy z warsztatami. Wśród eksponatów znajdą się modele militarne m.in. dzieła kolejowe i wojenne lokomotywy, które zostaną dopełnione przez szczegóły np. stare bilety i mundury kolejowe.

- Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy kolejkę, która będzie przemieszczała się po zielonym ogrodzie.Dodatkowo pojawi się tam Pociąg Tomek z bajki „Tomek i przyjaciele”,najmłodsi będą mogli również pobawić się kolejką ogrodową oraz pociągiem z napędem na baterie – mówi Ewa Sieńko manager ds. marketingu Galerii Cuprum Arena.

W weekendy 15-16 oraz 22-23 listopada będzie można krok po kroku zobaczyć jak konstruuje się makietę, od elementów architektury kolejowej po sadzenie trawy i inne detale, które składają się na efekt końcowy. W sobotę, 15 listopada o godzinie 15:00 Galeria Cuprum Arena zaprosi na warsztaty, podczas których dzieci będą budowały własne człony makiety kolejowej.

Dodatkowo odbędą się pokazy jazd po torze. W pierwszy weekend będzie on zbudowany z kilkunastu modułów odwzorowujących miniaturowy świat linii kolejowej, przygotowywanych przez modelarzy. Z kolei 22-23 listopada znajdzie się tam także fragment linii wąskotorowej z klimatem lat 70 - tych. We wszystkie cztery dni, dla klientów dostępna będzie MaSzyna, czyli symulator pojazdów szynowych. Za jego sprawą użytkownicy, będą mogli wcielić się w rolę maszynisty i poprowadzić szereg pojazdów, które można spotkać na polskich torach.

- Jako ciekawostki wystawy z pewnością przedstawić możemy: węzłową stację Głuszyca, należącą do Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia oraz w pełni realistyczną, zbudowaną przez jednego z modelarzy stację Żukowo - dodaje Ewa Sieńko.

Kolejomania w Cuprum Arena potrwa od 15 do 23 listopada.

Zdjęcia z eventu