Szczegóły eventu

Kultura kreatywności III

Już za nami

Pokaz mody ekologicznej.

16:00 // Do czego służy folia? - pokaz mody cz. I
16:30 // Pokaz Capoeira - grupa Axe
16:45 // Czy folia to tylko opakowanie? - pokaz mody cz. II
17:15 // Otwarta lekcja Capoeira - grupa Axe
17:30 // Zakończenie

O tym, że folia to nie tylko opakowanie przekonają się wszyscy, którzy w niedzielę, 13 października odwiedzą Galerię Cuprum Arena. Uczestnicy III edycji warsztatów Kultura Kreatywności, prowadzonych przez lubiński MDK, zaprezentują ponad 50 unikalnych projektów. Oprócz pokazu mody ekologicznej na chętnych czekać będzie otwarta lekcja Capoeiry, przygotowana przez grupę Axe.

Warsztaty pod hasłem Kultura Kreatywności to połączenie kursu projektowania mody z ekologią. To już trzecia edycja inicjatywy, która każdego roku wykorzystuje do projektów inne eko surowce. W 2011 roku uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji pełną gamę materiałów, takich jak butelki czy kartony. Rok później projekty wykonywane były z gazet, w tym natomiast – z folii. Kultura Kreatywności to nie tylko projektowanie. To także sesje fotograficzne oraz układy choreograficzne które sprawiają, że całe wydarzenie nabiera profesjonalnego wymiaru. Koordynacją projektu z ramienia Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie zajmują się Anna Wiśniewska z sekcji ABC Plastyki, Beata Zioło z sekcji fotograficznej oraz Barbara Darek, zajmująca się przygotowaniem choreografii. – Kultura Kreatywności spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem i zaangażowaniem nie tylko wśród podopiecznych MDK-u, ale także wśród uczniów lubińskich gimnazjów i szkół średnich. Praca blisko setki uczestników warsztatów oraz ich rodziców zaowocowała ponad 50 projektami stworzonymi podczas cyklu sobotnich spotkań. Dziękujemy za zaangażowanie młodym projektantom oraz wszystkim, którzy włączyli się w inicjatywę- mówi Anna Wiśniewska.

Pokaz mody ekologicznej startuje w niedzielę, 13 października, o godz. 16.00. Prezentacja strojów przeplatana będzie pokazami Capoeiry, przygotowanymi przez grupę Axe.

- Pokaz mody będzie swoistym uhonorowaniem pracy uczestników warsztatów. Na tym jednak tegoroczna odsłona Kultury Kreatywności się nie kończy. Zwieńczeniem projektu będzie kalendarz na 2014 rok prezentujący ekologiczne stylizacje, który przygotowujemy wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Lubinie – mówi Ewa Sieńko, menager ds. marketingu Galerii Cuprum Arena.

Niedzielna odsłona Kultury Kreatywności w Cuprum Arena potrwa do godz. 17.30.

Zdjęcia z eventu