Szczegóły eventu

Kultura Kreatywności

Już za nami

Cuprum Arena – kreatywnie o kulturze

Lubińska galeria handlowa, Cuprum Arena, to nie tylko przestrzeń zakupowa. Przekonają się o tym wszyscy, którzy odwiedzą ją w najbliższy weekend, aby przyjrzeć się niebanalnemu pokazowi mody inspirowanemu tematem „ożywione obrazy”. Co tym razem czeka na klientów Cuprum Arena?

Kultura Kreatywności to projekt organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie już po raz szósty.  Organizatorzy zaprosili dzieci i młodzież z lubińskich szkół i przedszkoli do wzięcia udziału w warsztatach, które pozwoliły rozwinąć ich kreatywność i talenty plastyczne.  Uczestnicy zajęć dostali zadanie z pogranicza mody i sztuki: mieli zaprojektować stroje inspirowane kierunkami w sztuce, takimi jak choćby surrealizm, kubizm czy secesja, a także obrazami np.  Jacksona Pollocka.  Zwieńczeniem prac będzie profesjonalny pokaz mody, który odbędzie się w Cuprum Arena już w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia. Co ciekawe, młodzi projektanci będą również modelami – sami zaprezentują swoje projekty.  To już kolejny raz, kiedy organizujemy w Cuprum Arena finał warsztatów „Kultura Kreatywności” – mówi Ewa Sieńko, Manager ds. Marketingu Cuprum Arena – po pokazie mody organizujemy również sesję zdjęciową, której efektem będzie kalendarz na nowy rok. Chętnie wspieramy inicjatywy, dzięki którym nasza galeria handlowa, która naturalnie kojarzy się z zakupami i modą, może być również przestrzenią dla rozwoju sztuki.

Warsztaty przyjęły formę edukacyjną – uczestnicy poznali poszczególne kierunki w sztuce i nauczyli się łączyć je z twórczością bardziej komercyjną, jaką jest moda. W ten sposób udało się stworzyć około trzydziestu projektów, inspirowanych różnymi stylami i obrazami. Wystawa w Cuprum Arena to będzie bardzo niecodziennie spotkanie sztuki i komercji.  – mówi Anna Wiśniewska z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie – Dzieciaki i młodzież wykazały się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością – projekty robią niesamowite wrażenie, widać w nich zaangażowanie twórców. Podziękowania za pracę należą się również ich rodzicom.

Cuprum Arena zaprasza na ten wyjątkowy pokaz mody na godzinę 16.

Zdjęcia z eventu