Szczegóły eventu

Lubińskie Targi Biznesu

Już za nami

Po raz pierwszy w Lubinie zorganizowane zostaną Targi Biznesu. Przez trzy dni – od 3 do 5 czerwca – w Galerii Cuprum Arena przedstawiciele świata biznesu będą udzielać bezpłatnych porad z dziedziny prawa, finansów i przedsiębiorczości. Targi będą także okazją do poznania ofert lokalnych firm i nawiązania biznesowych relacji.

Formuła Lubińskich Targów Biznesu w większości opiera się na doradztwie. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się między innymi, jak wybrać optymalny kredyt bankowy, na co zwracać uwagę przy korzystaniu z różnych produktów finansowych, co jest ważne przy wyborze nieruchomości, jak bezpiecznie inwestować swoje oszczędności, jak założyć własny biznes lub dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Porad mogą zasięgnąć też sami przedsiębiorcy, którym specjaliści z różnych branż podpowiedzą, gdzie założyć konto firmowe, jak otrzymać dobry leasing, na jakie formy wsparcia mogą liczyć młode firmy, jak otrzymać dofinansowanie z funduszy unijnych, jak nawiązywać kontakty biznesowe i skutecznie promować swój biznes.

Uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami. Jedną z nich będzie pakiet usług prawnych, finansowych i reklamowych dla początkującego przedsiębiorcy.

– Zależy nam z jednej strony na promocji miejscowych firm i lokalnych marek, a z drugiej na zaoferowaniu lubinianom darmowej edukacji prawno-finansowej – mówi Tomasz Iwaniec, lubiński przedsiębiorca i pomysłodawca Lubińskich Targów Biznesu. – Podczas naszej imprezy nikt niczego nie będzie sprzedawał, do niczego namawiał. Targi mają być po prostu okazją do spotkania i poznania się. Od uczestników zależy, w jaki sposób tę okazję wykorzystają.

W planach jest zorganizowanie biznesowych targów przez pięć kolejnych lat. Jaki będzie dalszy los imprezy, o tym w dużej mierze zdecydują jej uczestnicy i to, jak przyjmą zaproponowaną im formułę. Tomasz Iwaniec nie ukrywa, że chciałby na stałe uczynić Lubin ważnym w regionie miejscem biznesowych spotkań.

Zdjęcia z eventu