Szczegóły eventu

Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego

Już za nami

– Mamy bardzo dużo zadań. Szczegółów jednak przed zakończeniem mistrzostw nie możemy zdradzać – mówi Wiesław Zielonka, kierownik Szkoły Ratownictwa Pogotowia Ratunkowego w Legnicy. – Mamy i zadania z dziećmi, i dorosłymi, chorobami i nagłe przypadki zagrażające życiu i zdrowiu. Wybieraliśmy takie przypadki, które są rzadko spotykane w pracy ratownika medycznego, żeby uczestnicy mogli przypomnieć sobie, jakie czynności medyczne należy wykonać – dodaje.

Ratownicy biorący udział w mistrzostwach muszą nie tylko domyślić się, co dolega poszkodowanemu, ale również poradzić sobie z gapiami i ludźmi, którzy przeszkadzają im w pracy.

– Każde zadanie chcieliśmy urealnić. Tak właśnie wygląda nasza praca. Może się pojawić ktoś, kto przeszkadza i utrudnia – dodaje Zielonka.

Za każde zadanie ekipy otrzymują punkty, wygra ta, która zbierze ich najwięcej.

W mistrzostwach bierze udział siedem drużyn medycznych, między innymi z Lubina, Legnicy czy Jawora, oraz jedna ratowników z JRGH.

Ratowników przy pracy możemy dziś obserwować: w Galerii Cuprum Arena, pod Kielichem, przed Centrum Kultury Muza, w parku Wrocławskim oraz na terenach zielonych za PKS-em.

Ponadto dziś do godziny 16.30 w lubińskiej galerii można zobaczyć, jak udziela się pierwszej pomocy, obejrzeć odzież medyczną oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru.

Źródło: www.lubin.pl

Zdjęcia z eventu