Szczegóły eventu

Moda a Sztuka - Występy Teatrów

Już za nami

// 15:30 – 16:15
otwarcie Pokazu Moda a Sztuka występ artystów baletu Teatru Muzycznego w Poznaniu  - bale „Zmienność Uczuć” ; prezentacja mody wieczorowej

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć balet pt. „Zmienność uczuć” w wykonaniu artystów Baletu Teatru Muzycznego z Poznania. Balet jest zbiorem kilku obrazów muzycznych, ukazujących ludzkie namiętności w ich skrajnych barwach. W spektaklu biorą udział 2 pary – czworo tancerzy, którzy poprzez taniec ukazują pełną gamę ludzkich uczuć, namiętności i emocji.

// 16:30 – 17:15
występ Teatru Tańca „Atrum” Spektakl „Diamentowe Skrzypienie”; moda sportowa i młodzieżowa

Teatr Tańca Atrum z Zabrza przygotuje spektakl pt. „Diamentowe skrzypienia” łączący w sobie techniki tańca współczesnego i breakdance. Przed artystami zostały postawione liczne zadania aktorskie, gdyż jednym z założeń choreografów było połączenie języka tańca z językiem teatru. Spektakl opowiada o relacjach międzyludzkich - o miłości i nienawiści, o ludzkim cierpieniu o wewnętrznym rozdarciu i dylematach, o siłach na darmo zużytych na dążenie do niemożliwego celu.

// 17:30 – 18:15
występ Teatru Tańca „Alter”, spektakl „Piątka” ; moda dzienna

Natomiast Teatr Tańca ALTER przedstawi spektakl pt. „Piątka”, którego twórcami są Aleksandra Klimiuk i Wojciech Łaba. Przedstawienie zbudowane jest w oparciu o świadomie używane gesty przywitania. By je rozwijać, by stawały się ciekawsze potrzeba odkrywać je wciąż na nowo. W efekcie czego powstaje ruchomy obraz charakterów. Nie ma tu większego znaczenia kto z kim jest, główną myślą jest bycie razem. Każde spotkanie jest powodem do budowania nowej relacji, która dopełnia się poprzez ruch i taniec.

// 18:15 – 19:15
występ Kieleckiego Teatru Tańca  Spektakl „Niemen”, moda sportowa, dzienna, wieczorowa

Kolejny spektakl pt. „NIEMEN” przedstawi zespół Kieleckiego Teatru Tańca.  Przedstawienie zaprasza w niezwykłą podróż po świecie porywająco zinterpretowanych i barwnie zaprezentowanych złotych przebojów Czesława Niemena. To nieustanne źródło radości i wzruszeń, jakim jest muzyka Czesława Niemena w połączeniu z lirycznymi choreografiami stanowi niezwykły spektakl, w którym każdy widz znajdzie coś dla siebie i który zapamięta na długo.

// 19:15 – 19:30
rozmowa z Panią Ewą Wycichowską o tańcu i pracy artystów

// 19:30 – 20:00
występ Polskiego Teatru Tańca spektakl „Sumo” ; bielizna/bielizna sportowa

Polski Teatr Tańca pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej (jednej z największych osobowości świata tańca  w Polsce) zaprezentuje na scenie spektakl pt. „SUMO”.  W spektaklu tym klasyczny ring zostaje zastąpiony przez scenę. Tancerze, niczym zawodnicy sumo, zmagają się z przeciwnościami losu, próbując zachować „sportowe zasady”, choć co chwilę dopada  ich nieodparta ochota, by zrobić coś daleko wykraczającego poza reguły fair play. Publiczność przekona się, który z nich pierwszy straci kontrolę i jak na wszystko zareaguje sędzia. 

---

Wielkie show w wykonaniu artystów z pięciu najbardziej utytułowanych teatrów tańca z całej Polski obędzie się już 14 marca br. na scenie w CUPRUM Arena.

Organizowane na wielką skalę wydarzenie kulturalne wypełni pięć spektakli pełnych pasji i uniwersalnych przesłań. W sobotę 14 marca br. w sercu CUPRUM Arena powstanie wielka scena, a na niej  pojawią się artyści z całej Polski. Spektakle będą odbywały się  od godziny 15.00 do 20.00.

Polski Teatr Tańca pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej (jednej z największych osobowości świata tańca w Polsce) zaprezentuje na scenie spektakl pt. „SUMO”.  W spektaklu tym klasyczny ring zostaje zastąpiony przez scenę. Tancerze, niczym zawodnicy sumo, zmagają się z przeciwnościami losu, próbując zachować „sportowe zasady”, choć co chwilę dopada  ich nieodparta ochota, by zrobić coś daleko wykraczającego poza reguły fair play. Publiczność przekona się, który z nich pierwszy straci kontrolę i jak na wszystko zareaguje sędzia. 

Natomiast Teatr Tańca ALTER pod dyrekcją  Witolda Jurewicza, dyrektora artystycznego i głównego autora spektakli grupy przedstawi spektakl pt. „Piątka”, który zbudowany jest w oparciu o świadomie używane gesty przywitania. By je rozwijać, by stawały się ciekawsze potrzeba odkrywać je wciąż na nowo. W efekcie czego powstaje ruchomy obraz charakterów. Nie ma tu większego znaczenia kto z kim jest, główną myślą jest bycie razem. Każde spotkanie jest powodem do budowania nowej relacji, która dopełnia się poprzez ruch i taniec.

Kolejny spektakl pt. „NIEMEN” przedstawi zespół Kieleckiego Teatru Tańca.  Przedstawienie zaprasza w niezwykłą podróż po świecie porywająco zinterpretowanych i barwnie zaprezentowanych złotych przebojów Czesława Niemena. To nieustanne źródło radości i wzruszeń, jakim jest muzyka Czesława Niemena w połączeniu z lirycznymi choreografiami stanowi niezwykły spektakl, w którym każdy widz znajdzie coś dla siebie i który zapamięta na długo.

Teatr Tańca Atrum z Zabrza przygotuje spektakl pt. „Diamentowe skrzypienia” łączący w sobie techniki tańca współczesnego i breakdance. Przed artystami zostały postawione liczne zadania aktorskie, gdyż jednym z założeń choreografów było połączenie języka tańca z językiem teatru. Spektakl opowiada o relacjach międzyludzkich - o miłości i nienawiści, o ludzkim cierpieniu, o wewnętrznym rozdarciu i dylematach, o siłach na darmo zużytych na dążenie do niemożliwego celu.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć także balet pt. „Zmienność uczuć” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego z Poznania. Balet jest zbiorem kilku obrazów muzycznych, ukazujących ludzkie namiętności w ich skrajnych barwach. W spektaklu biorą udział 2 pary – czworo tancerzy, którzy poprzez taniec ukazują pełną gamę ludzkich uczuć, namiętności i emocji.

Ponadto, w przerwach miedzy spektaklami odbędą się pokazy mody. Aktorzy zainspirują zarówno panie, jak i panów prezentując w niecodzienny sposób wybrane stylizacje modowe z kolekcji wiosna 2015.

Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia z eventu