Szczegóły eventu

Moto Show

Już za nami

24 znane marki, 40 nowych modeli

Atrakcje dla odwiedzających

Zrób zakupy i weź udział w drifcie.

18 maja - godz 15:00 – 18:00

/// Pokaz ratownictwa

- szkolenie z pierwszej pomocy

/// Pokaz driftu

- drift w wykonaniu Banzai Drift Team
- przejazdy z wybranymi osobami z widowni

/// Stunting

- pokazy jazdy na tylnim i przednim kole
- drift na motorze

/// Darek Kłopot
- mini flip

/// Pokaz akrobatyki samochodowej

- przejazdy testowe
- parkowanie samochodem na dwóch kołach
- kontrolowane zwroty o 180 i 360 stopni

/// Akademia bezpiecznej jazdy

- gościnny występ Tomasza Kuchara
- jazdy szkoleniowe

Kurs jazdy pod okiem szkoły Bezpiecznej jazdy Tomasza Kuchara, popisy kaskaderskie i niesamowite show driftu i stuntingu– to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Cuprum Arena w ramach tegorocznej edycji Moto Show. Zapraszamy na plac przy Galerii – już 18 maja!

Mówi się, że dobre auto podnosi prestiż właściciela, a nawet czyni go atrakcyjniejszym w oczach kobiet. Ale posiadanie samochodu to także ogromna odpowiedzialność: za siebie, współpasażerów i innych uczestników ruchu. Niewystarczająco uczuleni na ten drugi aspekt, często dajemy ponieść się brawurze, a skrajne wrażenia przedkładamy nad własne i cudze bezpieczeństwo.

Tymczasem rokrocznie w wypadkach drogowych ginie ok. 4 tysięcy Polaków. W nadziei na odwrócenie tych zasmucających statystyk galeria Cuprum Arena postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i poza szeregiem atrakcji przygotowała dla swoich Klientów cykl szkoleń i realistyczne symulacje, które bawiąc – uczą zdrowego rozsądku.

Z myślą o miłośnikach mocnych wrażeń między 15:35 a 17:25 odbędzie się seria ekstremalnych pokazów. Oprócz zespołu Banzai Drift Team demonstrującego technikę jazdy w kontrolowanym poślizgu (ze śmiałkami na pokładzie samochodu!) przed lubińską publicznością zaprezentuje się też Dariusz Kłopot. Pokazy jazdy na tylnym i przednim kole, drift na motorze i mini flip (obroty w powietrzu) – to tylko kilka z jego popisowych akrobacji.

Równie, a może nawet bardziej interesująco zapowiadają się pozostałe atrakcje, łączące rozrywkę i walor edukacyjny. Na pokaz ratownictwa w wykonaniu reprezentantów kampanii Motopomocni.pl co wrażliwsi członkowie publiczności mogą zareagować dreszczem przerażenia. Choć wypadek z udziałem motocyklisty zostanie jedynie upozorowany, ratownicy – aby nadać inscenizacji maksimum realizmu – wykorzystają m.in. zestawy sztucznych ran i sfabrykowaną krew. Pokaz ma przygotować widzów na podobne, już autentyczne, zdarzenia w przyszłości, a przede wszystkim uświadomić, jak ważna jest rola świadka zdarzenia.

Kolejnego gościa imprezy nie trzeba nikomu przedstawiać. Tomasz Kuchar, utytułowany polski rajdowiec i założyciel Akademii Bezpiecznej Jazdy z pomocą swoich instruktorów pokaże jak bezpiecznie jeździć polskimi i nie tylko drogami. Wszyscy Klienci, którzy okażą paragon z 18 maja na kwotę co najmniej 30 złotych, a także rozwiążą prosty test, zostaną dopuszczeni do szkoleń z zakresu defensive drive (styl jazdy pozwalający uniknąć zagrożeń na drodze i przewidywać zachowania innych kierowców) i ekonomicznego użytkowania samochodu. Co więcej, wybrani uczestnicy poddadzą się testowi linii (ćwiczenia na poprawne operowanie kierownicą) oraz testowi Stewarta (przejazd slalomem z talerzem i piłeczką na masce auta).

Na Klientów galerii czekają ponadto symulatory zderzeń, obrazujące znaczenie prawidłowo zapiętych pasów, i alko-gogle, które demonstrują stopień upośledzenia zmysłów w zależności od ilości spożytego alkoholu. Aby wykazać, jak niebezpieczna jest jazda po kieliszku, uczestnicy z alko-goglami na oczach wykonają kilka pozornie prostych testów: spacer po prostej linii, podanie ręki czy rzut piłeczką do celu. Dopełnieniem tej szczytnej akcji będą szkolenia z pierwszej pomocy, przeprowadzone w specjalnym namiocie. Pierwsze sto osób, które poddadzą się instruktażowi, otrzymają osobisty zestaw ratunkowy z maseczką do przeprowadzenia sztucznego oddychania, jednorazowymi rękawiczkami i gazikiem odkażającym.
 

Zdjęcia z eventu