Szczegóły eventu

Stop wariatom drogowym

Już za nami

Cuprum Arena mówi stop wariatom drogowym

Cuprum Arena wraz z lubińską policją zapraszają na wydarzenie „Stop Wariatom Drogowym”. 15 listopada  pochylimy się nad zagadnieniami bezpieczeństwa na drodze. To szczególnie ważny temat w okresie jesienno-zimowym, kiedy wzrasta liczba wypadków i pogarsza się widoczność na trasach.

Niedzielne popołudnie to doskonała okazja, by rodzinnie spędzić czas i jednocześnie wzbogacić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa. „Stop Wariatom Drogowym” to kolejne zaangażowane społecznie wydarzenie organizowane przez Cuprum Arena. Tym razem motywem przewodnim będzie odpowiedzialne zachowanie na drodze i zapobieganie wypadkom. Atrakcji nie zabraknie zarówno dla naszych dorosłych klientów jak i tych trochę młodszych.

Przez cały dzień w atrium galerii będzie można zobaczyć wystawę zdjęć, pokazujących wypadki drogowe, która przestrzegać ma przed nadmierną brawurą podczas jazdy samochodem. Główne wydarzenia zaplanowano na godziny 14:00 - 17:00. Dla najmłodszych przewidziano konkursy i quizy z nagrodami. Rodzice mogą w tym czasie sprawdzić swoje reakcje na symulatorze dachowania, który w niezwykle realistyczny sposób odzwierciedla prawdziwy wypadek.

Zainteresowani pogłębieniem wiedzy na temat bezpieczeństwa i ruchu drogowego będą mogli skorzystać z obecności specjalistów, zadać im szczegółowe pytania oraz rozwiać swoje wątpliwości na ten temat. Już o godzinie 14:00 odbędzie się pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez lubińskie pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni nauczą nas jak udzielić pomocy ofiarom wypadku, a udostępniony wszystkim obserwującym fantom, pozwoli na szkolenie własnych umiejętności.

Na miłośników sprzętu gaśniczego czeka wóz strażacki. Strażacy zaprezentują także działania, które podejmują podczas ratowania poszkodowanych ze zniszczonego samochodu. Głównym punktem będzie pokaz, podczas którego rozcinać będą samochód, by wydostać uwięzionych w nim pasażerów. Będzie to także okazja do bliższego zapoznania się z radiowozem oraz nieoznakowanym samochodem policyjnym z wideorejestratorem i przekonania się jak wygląda praca drogówki od kuchni.

Zdjęcia z eventu