Szczegóły eventu

Targi książki

Już za nami

Sobota 31.08

10.00-18.00 – Czytanie bajek oraz wspólne pisanie baśni.
10.00-18.00 - "Kartolandia"- animacje dla dzieci, malowanie postaci z książek cz. I
15.00-17.00 – „Akademia Matematyki” czyli WARSZTATY Z ROBOTYKI-pokazy robotów; gry i zabawy cz. I

Niedziela 1.09

10.00-18.00 - Czytanie bajek oraz wspólne pisanie baśni.
10.00-18.00 – „Kartolandia” animacje dla dzieci, malowanie postaci z książek, cz. II
15.00-17.00 – „Akademia Matematyki” czyli WARSZTATY Z ROBOTYKI- pokazy robotów; gry i zabawy cz. II
16.00-20.00 - AP EdUKACJA –promocja „Nasze szkoły mechaniczne”, krótki kurs „Sprawdź swój samochód”

Wielkie święto książki w Cuprum Arena

Od 28 sierpnia centrum handlowo – rozrywkowe zapełni się powieściami, lekturami, baśniami, encyklopediami oraz najróżniejszymi woluminami.  Wszystko to w ramach Targów Książki, które przypomną lubinianom, że warto czytać.

Uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętność wysławiania, jest formą wartościowego odpoczynku – zalety czytania można mnożyć. Tym bardziej niepokojący jest fakt, że według Zakładu Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej i TNS OBOP, ponad 40% Polaków deklaruje brak zainteresowania książką. Targi, które rozpoczynają się 28 sierpnia w Galerii Cuprum Arena, udowodnią, że czytanie jest ciekawe i intrygujące.

Przez ponad tydzień, w atrium czekać będą domki wystawiennicze, w których prezentować się będą firmy wydawnicze oraz edukacyjne. W gronie wystawców znajdą się m.in. Matras, Akademia Matematyki, warszawski Antykwariat z literaturą piękną, AP Edukacja, Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa czy też Międzynarodowa Szkoła Logistyki i Transportu. Dodatkowo, w weekend 31 sierpnia oraz 1 września na odwiedzających Galerię czekać będą dodatkowe atrakcje. – Zapraszamy m.in. na wspólne czytanie oraz pisanie baśni z legnickim autorem Przemkiem Corso. Podczas weekendu Kartolandia, oferująca zabawki z kartonu uczące abstrakcyjnego myślenia, przygotuje animacje i malowanie postaci z książek dla najmłodszych. Dodatkowo, znajdzie się coś dla umysłów ścisłych oraz motoryzacyjnych pasjonatów, a mianowicie pokazy robotów przeprowadzone przez Akademię Matematyki i kurs "Sprawdź swój samochód" – mówi Ewa Sieńko, manager ds. marketingu Galerii Cuprum Arena w Lubinie.

Targi Książki potrwają do 6 września.

Zdjęcia z eventu