Szczegóły eventu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 23 Finał

Już za nami

12 godzin nad i pod ziemią na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Niezwykłym wejściem w nowy rok będzie XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubinie. 11 stycznia 2015 r. mamy szansę pobić rekord ilości zebranych środków finansowych na rzecz leczenia dzieci i seniorów. Tym razem działamy z wielką mocą, bo siły połączyli mieszkańcy Lubina, uczniowie, nauczyciele, sportowcy, górnicy, władze miejskie, przedstawiciele instytucji kultury, przedsiębiorcy, gwiazdy estrady, a nawet ludzie z Chile.

XXIII Finał WOŚP w Lubinie to prawie 12 godzin atrakcji, które wypełnią przestrzeń całego miasta. Podczas tej edycji będziemy zbierać środki finansowe zarówno na leczenie dzieci, jak i osób starszych. Przejdziemy razem z WOŚP drogę od noworodka do seniora.

Ten wielki dzień atrakcji rozpocznie gwizdek sędziego, ogłaszający początek zawodów sportowych w Szkole Podstawowej nr 10. Dzieci nie tylko wykażą się sprawnością fizyczną, ale udowodnią, że aktywność sportowa jest warunkiem utrzymania zdrowia w dobrej kondycji, niezależnie od wieku. Natomiast młodzież zaktywizowana przez Centrum Kultury „Muza” tradycyjnie już przygotowała piękny koncert pod hasłem „Dzieci Dzieciom”.

Finał odbędzie się na wielkiej scenie w Cuprum Arena, organizatora całego przedsięwzięcia. W tym dniu przestrzeń galerii zamieni się w wielki dom aukcyjny. Na rzecz WOŚP będą bowiem licytowane niezwykłe przedmioty przekazane przez znane osobistości i instytucje z Lubina. Unikalne rzeczy będzie można nabyć podczas zaplanowanej o godzinie 18.30 licytacji. Aukcję poprowadzi wesoły duet Adeli Warać i Krystiana Kukułki, znanego z polskich seriali. Koncertowe szaleństwo zapewni lubiński zespół TAMP, a następnie Ewa Uryga wspólnie z gwiazdą rodem z Detroit (USA), Brianem Fentressem. Niespodzianką na zakończenie aukcji charytatywnej będzie koncert gwiazdy programu X Factor, Grzegorza Hyżego. Liczymy, że w trakcie całego scenicznego szaleństwa uda zebrać się rekordową sumę pieniędzy na rzecz WOŚP.

A pieniądze zbierać będą także bohaterowie pod ziemią. KGHM Polska Miedź SA wspiera całe przedsięwzięcie poprzez organizację podziemnej zbiórki. Akcja objęła zasięgiem nawet kopalnię Sierra Gorda w Chile, gdzie polscy górnicy będą agitowali na rzecz WOŚP. W tym dniu także 1200 metrów pod ziemią zostawimy wiele symbolicznych czerwonych serc.

Rozdając serca WOŚP będziemy jednocześnie realizować ideę ochrony i profilaktyki zdrowia. Na terenie galerii Cuprum pojawią się stanowiska medyczne, gdzie każdy będzie mógł wykonać cykl badań i skorzystać z konsultacji medycznych. Dla dzieci będą dostępne m.in. badania alergiczne, porady w zakresie astmy, szczepień, a dla seniorów konsultacje leczenia geriatrycznego, czy też profilaktyki cukrzycy. Ponadto Centrum Diagnostyczno – Terapeutyczne Medicus wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa, przeprowadzi akcję poboru krwi, a Fundacja DKMS będzie rejestrowała potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Podsumowaniem dnia będzie historia „Od noworodka do seniora” opowiedziana światłami kolorowych laserów. Wspaniałe widowisko zwieńczy Światełko do nieba, które wzniesie się na skrzydłach sztucznych ogni.

Dokumenty załączone

Zdjęcia z eventu