Szczegóły eventu

Wielkanoc na ludowo

Już za nami

11 kwietnia, godz. 10.00 - 18.00

// Konkurs dla szkół na najpiękniejszą palmę wielkanocną, nagroda główna aparat SONY

11-13 kwietnia, godz. 10.00 - 18.00

// Animacja na ludowo - wyplatanie palm
// Prezentacja wielkiej palmy wielkanocnej
// Degustacja mazurków wielkanocnych
// Prezentacja stołów wielkanocnych

Wielkanoc na Ludowo w Cuprum Arena

Przedświąteczny weekend w Cuprum Arena upłynie pod hasłem Wielkanocy na Ludowo, z udziałem kół gospodyń wiejskich oraz lokalnych twórców. Klienci Galerii Cuprum Arena będą mogli również zobaczyć największą w Polsce palmę wielkanocną o wysokości 4 metrów.

Świąteczny weekend w Cuprum Arena rozpocznie się 11 kwietnia od konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną, skierowanego do szkół z regionu. Przez 4 godzin, od 10.00 do 14.00, uczniowie przygotowywać będą ozdoby, na które później przez cały weekend, głosować będą klienci.  Twórcom palmy, która otrzyma najwięcej głosów, przypadnie nagroda w postaci aparatu fotograficznego. Własną palmę będą mogli również wykonać wszyscy, którzy w weekend odwiedzą Galerię Cuprum Arena, podczas warsztatów prowadzonych przez koło gospodyń wiejskich.

 – Wielkanocną tradycją stają się wspólne prace artystyczne, w wyniku których powstają unikalne świąteczne ozdoby. W ubiegłych latach przygotowywaliśmy koszyczki z gazet, dekorowaliśmy pisanki metodą decoupage, czy też piekliśmy wielkanocne ciasteczka. Tym razem zapraszamy na warsztaty wyplatania palm. Za wzór posłużyć może 4-metrowa ozdoba, która zostanie wyeksponowana w atrium. Będzie ona największą wśród palm, które znajdą się w centrach handlowo – rozrywkowych w całej Polsce – mówi Ewa Sieńko, manager ds. marketingu Galerii Cuprum Arena w Lubinie.

Podczas Wielkanocy na Ludowo atrium wypełnią również świąteczne legendy i opowieści oraz artystyczne występy lokalnych twórców, którzy na scenie zaprezentują stroje ludowe, charakterystyczne dla danego regionu.  Na tydzień przed świętami będzie również możliwość degustacji mazurków. Wszyscy poszukujący pomysłu na świąteczne dekoracje, będą mogli zobaczyć prezentację wielkanocnych stołów.

Weekend pod hasłem Wielkanoc na Ludowo potrwa w dniach 11- 13 kwietnia, w godz. 13.00 – 19.00.

Zdjęcia z eventu