Szczegóły eventu

Wystawa Kultowych Motocykli

Już za nami

CUPRUM Arena od 15-23 maja br. zaprasza na wystawę najsłynniejszych motocykli świata. Odwiedzający podążą tropem motoryzacji i poznają niezwykłe historie ponad trzydziestu motocykli. Entuzjaści motocyklowego stylu życia spotkają się z unikatowymi modelami Harley Davidsona, BMW, czy Junaka odkrywając przy tym wiele, nie znanych dotąd, ciekawostek technicznych.

Prawie 120 lat temu, kiedy Gottlieb Daimler i Wilhelm Maybach montowali silnik w drewnianym rowerze nie przypuszczali, że zostaną praojcami wielkiej motocyklowej pasji, która trwa do dziś. Chociaż dawniej siały postrach na wojennym froncie, dzisiaj motocykle są symbolem wolności i niezależnego stylu życia.  Niezmiennie budzą emocje i zainteresowanie rzeszy fanów. 

„Wystawa ukazuje ścieżkę rozwoju światowej motoryzacji. Będzie można oglądać eksponaty pochodzące z wczesnych lat 20, aż do modeli z lat 80.  Zobaczymy motocykle produkowane w  USA, Francji, czy Europie Wschodniej. Nie zabraknie naszych rodzimych i kultowych Sokołów” – mówi Paweł Sławiński, od lat zajmujący się odrestaurowywaniem i renowacją motocykli. „Kilka eksponatów, które przywieziemy do CUPRUM Arena kryje w sobie niesamowite historie” – dodaje Sławiński.  W 1941 roku Amerykanie podarowali.

2. Korpusowi Polskiemu wojskowy model Harleya Davidsona.  Motocykl przebył cały szlak bojowy z armią generała Władysława Andersa, który zapisał się w naszej pamięci jako bohater bitwy o Monte Cassino.  Ten unikat będzie jednym z najciekawszych eksponatów wystawy.

Wśród wystawionych motocykli, będzie można podziwiać rzadko spotykane modele Motobécane z okresu międzywojennego, niemieckie Herculesy i BMW, rosyjskie motocykle z koszem z armii sowieckiej, czy też unikatowe francuskie motorowery Derny. Wielką atrakcją będą z pewnością także polskie kultowe modele Sokołów, Java, Junaków, WSK czy motoroweru Osa. Na wystawie zobaczymy  motocykle wojskowe, milicyjne, jak również sportowe, krosowe i wyścigowe, które posiadają na swoim koncie wiele sukcesów rajdowych i żużlowych.

Otwarciu wystawy będzie towarzyszył prawdziwie  męski event. W weekend 16-17 maja panowie poczują prawdziwy zawrót głowy. A wszystko to dzięki połączeniu nowinek technologicznych i motoryzacji z kobiecym pięknem i spektakularnym show.

Wystawa motocykli będzie otwarta dla wszystkich zwiedzających od 15 do 23 maja w godzinach otwarcia CH CUPRUM Arena.

Zdjęcia z eventu