Szczegóły eventu

Wystawa Robotów

Już za nami

Wystawa Robotów ROBOBIT to niepowtarzalna okazja aby wcielić się w rolę naukowców, samodzielnie zbudować oraz ożywić najprawdziwsze roboty, które stoczą pojedynek na ringu, pokonają labirynt czy tor przeszkód.

// Robot LEMO
// Quadrocopter
// Line follower – ścigające się roboty
// Roboty rozwiązujące labirynt
// Warsztaty budowy i ożywiania robotów
// Walki robotów SUMO
// Robot SIGMA – największy na świecie robot z Vortex Cannon

Latają, mówią, ściągają czapki z głów. Dodatkowo zmieniają kolory, wydają dźwięki i wytwarzają dymne krążki. Roboty, bo o nich mowa, opanują lubińskie centrum handlowo – rozrywkowe. Będzie je można nie tylko oglądać, ale również tworzyć własne konstrukcje, wcielając się w rolę naukowca. Wystawa, otwierająca drzwi do świata wyobraźni i techniki, potrwa w dniach 11- 12 października.

- Uczestnicy eventu będą mieli wyjątkową okazję, by zasmakować w rzeczywistości rozszerzonej. Pojawi się u nas ponad 2,5 metrowy robot Sigma, największe tego typu urządzenie na świecie. W rolę konferansjera wcieli się natomiast robot Lemo, jeden z najbardziej towarzyskich robotów, jakie kiedykolwiek powstały – mówi Ewa Sieńko, manager ds. marketingu Galerii Cuprum Arena w Lubinie.

Z rzeczywistością rozszerzoną

Edukacyjne, twórczo oraz empirycznie -  tak będzie podczas Wystawy Robotów ROBOBIT.  Do dyspozycji klientów Galerii Cuprum Arena zostanie oddany wirtualny hełm, który umożliwi wcielenie się w robota, widzenie tego co on oraz sterowanie jego ruchami. Obraz rzeczywisty będzie także zostawiony z dodatkową animacją 3D,  której efektem może być chociażby prawdziwy robot siedzący na głowie człowieka.

Dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat oraz ich opiekunów zaplanowano warsztaty budowy i ożywiania robotów. Na wystawie pojawią się również Line follower's – roboty ścigające się po trasie wyznaczonej linią. Maszyny posiadają specjalne sensory, które umożliwiają jej uchwycenie. Zainteresowani będą mogli sterować drugim robotem i przekonać się czy uda im się pokonać maszynę.  Ponadto, w Cuprum Arena znajdzie się stoisko Robo-origami, gdzie przy pomocy animatorów będzie można tworzyć roboty z papiery, folii lub puszek. Emocji z całą pewności dostarczy starcie pomiędzy latającym robotem Quadrocopterem a gigantem Sigma. Walczyć ze sobą będą również roboty Sumo, których zadaniem będzie zlokalizowanie przeciwnika i wypchnięcie go z ringu.

Wszystkie atrakcje dostępne będą dla odwiedzających 11 i 12 października w godzinach 11:00 – 18:00.

Zdjęcia z eventu