Dzień Dziecka po japońsku

Japoński Dzień Dziecka w Cuprum Arena

Daleki Wschód nie był jeszcze tak blisko. Ekscytująca wyprawa po tajnikach kultury japońskiej czeka
1 czerwca na klientów Cuprum Arena.

Lubińska galeria zaprasza dzieci w ich święto do specjalnej strefy, w której odkryją tajemnice Japonii. Z pewnością pomogą im w tym specjalne animacje – np. papierowy teatr Kamishibai. Najmłodsi będą mogli nie tylko wziąć udział w pokazie czytania, ale także za pomocą własnej wyobraźni zdecydować o zakończeniu opowiadanych bajek. Scenę papierowego teatrzyku wypełnią rekwizyty i postacie z kartonu stworzone przez naszych małych gości.

Podczas Japońskiego Dnia Dziecka nie może zabraknąć także specjalnej strefy warsztatowej. W niej goście galerii poznają pisownię języka japońskiego, nauczą się składać origami, tworzyć kimono, a także budować i ożywiać roboty sumo. Dwuosobowy zespół, który przygotuje własnego elektronicznego zawodnika sumo może wystawić go w zawodach na specjalnie przygotowanym do walk robotów ringu. Podczas eventu zobaczymy także stanowisko z drukarkami 3D, gdzie każdy otrzyma wydrukowany w tej technologii bloczek i zobaczy skomplikowane wydruki na żywo.

Ogromną atrakcją są warsztaty z przygotowywania sushi, gdzie pod okiem mistrzów tych kulinarnych dzieł klienci lubińskiej galerii wykonają ten orientalny przysmak i zachwycą nim swoich domowników.

Wszyscy goście będą mogli dać upust swoim artystycznym aspiracjom podczas wspólnego tworzenia i ozdabiana papierowych hełmów samurajskich Gogatsu-ningyou, tekturowych postaci, nawiązujących do święta lalek oraz kolorowych karpi, które są symbolem Dnia Dziecka, obchodzonego tradycyjnie w Japonii 5 maja. Na miłośników japońskiej sztuki układania kwiatów czekają warsztaty z układania ikebany. Całe wydarzenie wzbogacą również cogodzinne pokazy sztuk walki, tańca gejszy, pokazy ceremonii herbacianej oraz sztuki zakładania kimona.

Zdjęcia