Koncert zespołu "LOKA"

Ramię w ramię przeciw uprzedzeniom

Będą uczyć tolerancji oraz zwalczać krzywdzące stereotypy. We wtorek, 3 grudnia Cuprum Arena zaprasza na lokalne obchody Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych z udziałem Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szklarach Górnych. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie koncert zespołu Loka, autorów hitu „Prawdziwe powietrze”.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych  ustanowiony został w 1992 roku i od tej pory obchodzony jest corocznie 3 grudnia. Happeningi oraz wydarzenia z nim związane mają na celu zwrócenie uwagi na problemy tej grupy społecznej oraz zwalczanie stereotypowych uprzedzeń. Dodatkowo kładą nacisk na integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem, priorytetowo traktując ich czynne uczestnictwo w życiu społeczno – kulturalnym.

Cuprum Arena, wspólnie z Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych oraz Stowarzyszeniem Pro Humanitatis, zaprasza do wzięcia udziału z specjalnym happeningu oraz koncercie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych.

Wydarzenie rozpocznie zbiórka o godz. 15.30 przed Ośrodkiem Kultury „Wzgórze Zamkowe” w Lubinie. To właśnie tam rozpocznie się przemarsz z udziałem niepełnosprawnych wychowanków ośrodka w Szklarach Górnych oraz wolontariuszy z lubińskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W pochodzie weźmie udział ponad 100 uczestników. Następnym punktem wtorkowych obchodów będzie pokaz „Tańca z ogniami”, przygotowany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Księstwa Legnicko – Brzeskiego z Zamku Grodziec. Tuż po nim, około godz. 16.10, odbędzie się przemarsz do Galerii Cuprum Arena.  - Od godz. 16.30 zapraszamy na część artystyczną - występ uczniów ze Szklar Górnych oraz grupy tańca nowoczesnego Fuego z CK Muza. Przygotowaliśmy także konkursy i zabawy edukacyjne. Zwieńczeniem obchodów Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych będzie koncert zespołu Loka, który rozpocznie się o godz. 17.00 – informuje Ewa Sieńko, menager ds. marketingu Galerii Cuprum Arena.

Podczas występu grupy Loka z pewnością nie zabraknie ich największego przeboju, czyli utworu „Prawdziwe powietrze”. Kawałek pochodzi z albumu pod tym samym tytułem, który swoją premierę miał w listopadzie 2012 roku i zadebiutował na 26. miejscu w zestawieniu OLiS.

Wstęp na koncert oraz wszystkie wydarzenia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych oczywiście jest bezpłatny.

źródło: Agencja Medialna Arete