Strefa Life Style

Czas na orzeźwienie

3 sierpnia 2016 Dom
sierpien65m_2.jpg

Rzadko można dostrzec trendy zachodzące w… naczyniach. Jednak to lato pokazało, że również branża kuchenna i wnętrzarska ma dużo do powiedzenia. Takim przykładek są słoiki i karafki, które możemy spotkać nie tylko w restauracjach, ale i w naszych domach.

Słoiki jak i karafki służą do picia zimnych napojów – soków, koktajli, ice tea czy lemoniad. A te są idealnym rozwiązaniem na każdy gorący dzień i wieczór. Niebanalne słoiki z uszami wręcz stworzone są do lemoniady i koktajli, karafki zaś długo utrzymają niską temperaturę mrożonej herbaty i świeżo wyciśniętego soku.
Każdy z tych trunków z łatwością można sporządzić w domu. Oto przepisy na werbenową lemoniadę oraz owocowy koktajl.

LEMONIADA – werbena, maliny i morele

2 morele
ok. 10 malin
ok. 20 listków werbeny (najlepiej świeża, ewentualnie suszona) 
500 ml wody mineralnej
kostki lodu

Sposób przygotowania:
Jeśli używamy świeżej werbeny należy ją opłukać i przygotować napar, zalewając werbenę pół litra przegotowanej wody mineralnej. Następnie przelewamy werbenę przez sitko, aby pozbyć się listków (kilka przyda się do dekoracji). Potem odstawiamy napar do wystygnięcia. W międzyczasie należy opłukać morele i maliny oraz przekroić je na pół i – w przypadku moreli – usunąć pestki. Owoce wrzucamy na dno słoika. Następnie posypujemy je kostkami lodu i zachowanymi listkami werbeny (te można docisnąć do ścianek słoika). Na koniec zalewamy całość schłodzonym naparem – aż po brzegi. Zakręcony słoik należy wstawić do lodówki na całą. Następnego dnia napój jest gotowy do picia.

KOKTAJL – mango, pomarańcza i banan

1 pomarańcza
1 dojrzałe soczyste mango
1 dojrzały banan

Sposób przygotowania:
Wyciskamy sok z pomarańczy. Następnie obieramy mango i kroimy je na malutkie kawałki. To samo robimy z bananem. Wrzucamy owoce do miksera (albo blendujemy je w misce) wraz z sokiem pomarańczowym. Powstały koktajl można rozcieńczyć odrobiną wody, jeśli okaże się zbyt gęsty. Napój najlepiej smakuje po nocy w lodówce, gdy owoce mocno się ze sobą „przegryzą”.

Orzeźwienie

sierpien66m_2.jpg
sierpien68m_2.jpg sierpien69m_2.jpg sierpien70m_2.jpg sierpien71m_2.jpg sierpien67m_2.jpg

Tutaj możesz znaleźć prezentowane produkty

Home & You

Wyposażenie Wnętrz Poziom 2

Empik

Prasa, Książki, Multimedia Poziom 0