Strefa Life Style

Druga skóra

2 marca 2016 Moda - Kobieta
skora visual_2.jpg

Każdego roku wykorzystujemy 1,5 miliarda metrów kwadratowych skóry zwierzęcej. To 10 razy tyle, ile cała powierzchnia lądowa naszej planety. Materiał  jest stosowany do produkcji obuwia, ubrań i toreb, a także mebli i tapicerek samochodowych. Dlaczego? Ponieważ jest trwały i ciepły, odporny na procesy starzenia i różnice temperatur.

Projektanci mody i marki odzieżowe równie często sięgają po skórę. Nie wszyscy jednak wykorzystują tą naturalną. Od kiedy coraz więcej mówi się o etyce w modzie, niektórzy zaczęli głośno sprzeciwiać się używaniu skór zwierzęcych i przestali się nimi posługiwać w swoich kolekcjach (np. Stella McCartney).

Skórzane elementy garderoby na przestrzeni lat znalazły swoich odbiorców w różnych grupach społecznych. Chętnie wykorzystywali je fani rocka w latach 80. XX wieku, buntownicy lat 90. a także motocykliści. Ramoneska stała się podstawowym elementem damskiej garderoby, a skórzany pasek – męskiej.

Druga skóra jest jednym z wiodących trendów na sezon wiosna-lato 2016. Do wyboru jest ta naturalna, syntetyczna a także zamsz czy nubuk. Możliwości są nieograniczone. Wyroby ze skóry to już nie tylko buty i dodatki. Materiał ten stał się bardziej miękki, giętki i wygodny. Powstają z niego sukienki, spodnie, kombinezony.

Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się.

Skóra

skora slajd_2.jpg
skora 1_2.jpg skora 4_2.jpg skora 2_2.jpg skora 3_2.jpg

Tutaj możesz znaleźć prezentowane produkty

H&M

Moda Poziom 1

Wojas

Obuwie, Galanteria Skórzana Poziom 2

Tommy Hilfiger

Moda Poziom 1