Strefa Life Style

Męska elegancja w modnym stylu

9 września 2016 Moda - Mężczyzna
cover-on_2.jpg

Podstawą męskiej elegancji, niezależnie od zmieniających się trendów, są świetnie skrojone klasyki – marynarki, spodnie, koszule – z najlepszej jakości tkanin, ponadczasowe akcesoria i galanteria, a zwłaszcza buty. Jak dodać im indywidualizmu i pokazać swoją orientację w tym, co aktualnie modne? Postawić na kolor!

Elegancja kojarzy się głównie z czernią, ewentualnie stonowanymi kolorami takimi jak szary, stalowy czy granatowy. Połączenie ich z perfekcyjnymi krojami to zwykle wybór bezbłędny, ale i bezpieczny. Tym, którzy czują się już pewnie w swoim stylu i chcieliby z nim poeksperymentować, pozostaje wprowadzenie koloru. Co tym razem? Rudy, ciemna zieleń, fiolet, bordo i absolutny faworyt sezonu, czyli czerwony. Ten mocny, przyciągający wzrok kolor wbrew pozorom jest w bardzo dobrym guście i od dawna ma się dobrze, szczególnie gdy myślimy o stylu smart casual – mniej formalnym, ale wciąż na wysokim poziomie, w duchu współczesnego dżentelmena.

Na początek przygody z ognistą czerwienią czy bardziej statecznym bordo lub fioletem możemy wybrać tylko kolorowe akcenty – krawat, szalik, poszetkę. Takie elementy garderoby jak czerwone spodnie to też świetny pomysł, ale już dla bardziej zaawansowanych – nie tak mocne jak marynarka, ale już wyróżniające z tłumu. Aby efekt był powalający, a nie karykaturalny, muszą być naprawdę dobrze dobrane do sylwetki – sprawdzą się raczej u mężczyzn z długimi i w miarę smukłymi nogami. To wybór na mniej zobowiązujące spotkania i absolutnie w towarzystwie ciemnej marynarki.

Kolor przemycać można też na butach. Nawet te najbardziej eleganckie nie są już monochromatyczne. W sztybletach, które są jesienno-zimowym hitem i żelaznym elementem w szafie eleganta, wprowadza się na przykład mniej lub bardziej kontrastujące gumki. Kolorowe mogą być też przeszycia, podeszwy albo zapiętki. Wiązane półbuty dają też pole do popisu – sami możemy zmienić sznurówki na kolorowe. Oczywiście można też pójść na całość i wybrać na przykład totalnie czerwone buty. Czym prostszy i lekko sportowy fason (coraz popularniejszy np. na wysokich stanowiskach w branży kreatywnej jako przełamanie sztywnego dress code’u), tym lepiej. To doskonały zabieg przy mocno stonowanym, szarym lub czarnym mono zestawie, na przykład na bazie garnituru. Efekt? Bardzo nowoczesny i nieoczywisty, pokazujący jak dodanie jednego, może i wywrotowego elementu, może pozytywnie zmienić oblicze klasycznej elegancji. W sam raz na randkę!

Męska elegancja

cuprum elegant kolaz_2.jpg
cuprum elegant 1_2.jpg cuprum elegant 2_2.jpg cuprum elegant 3_2.jpg cuprum elegant 5_2.jpg cuprum elegant 4_2.jpg

Tutaj możesz znaleźć prezentowane produkty

Wittchen

Obuwie, Galanteria Skórzana Poziom 1

H&M

Moda Poziom 1

Ochnik

Obuwie, Galanteria Skórzana Poziom 0