Strefa Life Style

Pasiasty total look

2 marca 2016 Moda - Kobieta
paski visual_2.jpg

Dlaczego na każdej przebieranej imprezie znajdzie się jakiś marynarz? Najprawdopodobniej dlatego, że charakterystyczne dla marynistycznego stylu pasy, znajdują się w każdej garderobie. Biało-czarne lub biało-granatowe mogą z powodzeniem stanowić element eleganckich stylizacji. Kolorowe - dodają energii i ożywiają ubrania codzienne.  

Paski to nie tylko element z marynarskiej stylistyki, to również nawiązanie do folkloru. Mało kto pamięta, że wielobarwną tkaninę w poprzeczne i pionowe pasy, nazywa się właśnie „pasiakiem”. Wykorzystuje się ją w polskich strojach ludowych, najczęściej w zapaskach i spódnicach. Pasiaki znajdziemy w strojach Mazowszanek, Podlasianek, Ślązaczek i Wielkopolanek. Najbardziej kojarzone są z kolorowym strojem łowickim.

Modnym rozwiązaniem w tym sezonie jest łączenie pasków o różnej szerokości i kolorystyce. Kiedy nadruki są w tych samych odcieniach, zwróć uwagę na różną szerokość pasów. Kiedy zaś ich kolory znacznie się różnią, dla zachowania równowagi, dopilnuj, żeby pasy miały tę samą lub podobną szerokość. Eksperymentuj z pasami pionowymi, poziomymi, a także ze skosami. Inspiracji z wybiegów szukaj w kolekcjach Prady, Jonathana Saundersa i domu mody Missoni.

Paski

pasy slajd_2.jpg
paski 2-1_2.jpg bransoletka promod_2.jpg paski 2-3_2.jpg paski 2-4_2.jpg

Tutaj możesz znaleźć prezentowane produkty

Deichmann

Obuwie, Galanteria Skórzana Poziom 0