Strefa Life Style

Święta na wyjeździe

2 grudnia 2016 Styl Życia
cuprum_grudzien35_2.jpg

Jeszcze dekadę temu śmiałków, którzy by się odważyli święta spędzić wbrew rodzinnym tradycjom, czyli poza domem, na bliższym lub dalszym wyjeździe, było niewielu. Dziś to się zmienia.

Święta mają być czasem radości i beztroski. Mamy zapomnieć o pracy, stresie, kłopotach. Jeśli tego wszystkiego spodziewamy się, wyruszając w świat – wybieramy wyjazd. Kiedyś taka decyzja szokowała, dziś zszokowanych jest znacznie mniej. To ułatwia decyzję.

Jest ona jeszcze łatwiejsza, że biura podróży dostosowują się do ducha czasów i systematycznie poszerzają świąteczną ofertę. Kuszą fantastycznymi destynacjami i tym, że nie musimy zaprzątać sobie głowy świątecznymi przygotowaniami – w ofercie jest również wigilia. Słowem komfort, wygoda i mnóstwo czasu tylko dla siebie i bliskich, którzy wyjechali z nami. Warto pamiętać, że biura podróży organizują nie tylko wyjazdy rodzinne, mają również atrakcyjne opcje dla singli.

Najwięcej wśród świętujących poza domem jest poszukiwaczy śniegu. Kapryśna pogoda coraz częściej zawodzi. Ruszamy więc w góry. Korzyść podwójna – mnóstwo ruchu na świeżym powietrzu i znikome szanse, by paść ofiarą świątecznego obżarstwa. W biurach podróży znajdziemy propozycje wyjazdu nie tylko w polskie góry. Szaleć możemy na stokach francuskich Alp, włoskich Dolomitów, np. w słynnej Dolinie Słońca, hiszpańskim kurorcie w górach Sierra Nevada, a także w zachwycającej Andorze czy dalekiej, egzotycznej Japonii.

Nie lubisz zimy i nie potrzebujesz śniegu, by poczuć urok świąt? Wigilię możesz spędzić w ciepłych krajach (wyjazdy zorganizowane maja kolację wigilijną w ofercie). Czekają Wyspy Kanaryjskie, Kuba, Kenia, Tajlandia, Wietnam. O szczegółach świątecznych ofert dowiesz się w biurze podróży Itaka i Axel Travel. Obawiasz się, że koszty mogą być zbyt wysokie. Wystarczy umówić się, że wyjazd zastępuje w tym roku prezenty, i policzyć, ile wydałoby się na święta w przypadku pozostania w domu… Radosnych Świąt!!!