Strefa Life Style

Tęczowa paleta barw

2 marca 2016 Moda - Kobieta
tecza visual_2.jpg

Tęcza ma bogatą symbolikę. W starożytnej Grecji oznaczała pojednanie Bogów. W krajach germańskich  jej pojawienie się zwiastowało bogaty urodzaj. Judaizm uważa ją za znak od Boga, czy też znak bożego miłosierdzia. Tęcza jest też symbolem drogi i nadziei. Od lat 80. XX wieku stała się znakiem równouprawnienia płci. Tęcza wielokrotnie inspirowała projektantów mody.

Projektant Jean-Charles de Castelbajac wykorzystał symbolikę tęczy jako połączenia nieba z ziemią, a także ludzi Bogiem. Symbol zastosował w swoich pracach na Światowe Dni Młodzieży w 1997 roku. Duma rozpierała projektanta, kiedy jego stroje nosił ówczesny papież: Jan Paweł II, 500 biskupów, 5000 księży i kilka milionów wolontariuszy. Udało mu się dokonać niemożliwego. „Nie martw się, nikt nie posiada praw autorskich do tęczy” - usłyszał wtedy od jednego z kardynałów.

Do codziennych stylizacji nie musisz wykorzystywać wszystkich kolorów tęczy. Wybierz dwa, mocne odcienie, np.: różowy i żółty, pomarańczowy i zielony i stwórz na ich podstawie bazę lub całość stylizacji. Kolorowe połączenia dodają energii Tobie i Twojemu otoczeniu. O tym, że jest to hit sezonu świadczy fakt, że nawet Pantone kolorem roku 2016 oznaczył dwa (doskonale dopełniające się) odcienie: pudrowy róż i błękit.

Paleta barw

tecza (5)_2.jpg
tecza (2)_2.jpg tecza (1)_2.jpg tecza (3)_2.jpg tecza (4)_2.jpg

Tutaj możesz znaleźć prezentowane produkty

New Yorker

Moda Poziom 1

Solar

Moda Poziom 1

Ochnik

Obuwie, Galanteria Skórzana Poziom 0

Deichmann

Obuwie, Galanteria Skórzana Poziom 0