Strefa Life Style

WŁOS NIE SPADNIE Z GŁOWY

3 czerwca 2016 Uroda
Cuprum Czerwiec13_2.jpg

Wiele panów boryka się z nadmiernym wypadaniem włosów czy łysieniem. Najczęściej przyczyną tego problemu jest genetyka. Czasem jednak inne czynniki powodują utratę włosów – stres, choroba, przesilenia sezonowe. Warto wtedy sięgnąć po specjalny plan pielęgnacyjny.

Krok 1. SZAMPON

Najlepszy kosmetyk to ten skierowany do osób tracących włosy. Wypadające kosmyki to problem skóry, a nie samych włosów. Dlatego tak ważną częścią pielęgnacji jest szampon, którym należy masować głowę. Produkty wstrzymujące czy opóźniające wypadanie włosów zawierają min. substancje kofeinowe, które docierają prosto do cebulki włosa – bo właśnie tam tkwi problem. Kofeina stymuluje cebulkę do pracy, a co za tym idzie rośnie mocniejszy włos.

Krok 2. ODŻYWKA

Tak samo jak w przypadku szamponu, odżywkę również należy aplikować na skórę głowy. Powinna być z tej samej serii co szampon albo zawierać składniki uzupełniające go. Mogą to być specjalne formuły na bazie przeciwstarzeniowych składników, które nie tylko zapobiegają wypadaniu, ale również dbają o odpowiednie nawilżenie włosów i skóry oraz chronią ją przed czynnikami z zewnątrz (słońce, wiatr).

Krok 3. DODATKOWA KURACJA

Jeśli szampon w połączeniu z odżywką nie radzą sobie z problemem, należy sięgnąć po mocniejszą pielęgnację. Jest nią specjalna kuracja w postaci lotionu. Efekty są widoczne po około miesiącu. Dzięki specjalnej formule zawierającej składniki aktywne (witaminy, minerały), kosmetyk powoduje silniejsze zakotwiczenie cebulek, co powoduje wzrost gęstszych i mocniejszych włosów.

WŁOSY

Cuprum Czerwiec14_2.jpg
Cuprum Czerwiec15_2.jpg Cuprum Czerwiec16_2.jpg Cuprum Czerwiec17_2.jpg

Tutaj możesz znaleźć prezentowane produkty

Douglas

Zdrowie, Uroda Poziom 1

Rossmann

Zdrowie, Uroda Poziom 0