Strefa Life Style

Sportowy szyk

3 marca 2017 Moda - Mężczyzna
elegancki_szyk_2.jpg

Chcesz być jednocześnie stylowy i zachować sportowego ducha? Postaw na najmodniejszy look tego sezonu, czyli klasyczną elegancję połączoną z wygodą.

Niezależnie od sytuacji, cenimy w ubiorze przede wszystkim komfort. Współczesne trendy pozwalają bawić się stylami na różne sposoby i nawet w sytuacjach, w których obowiązuje sztywny dress code, możemy umiejętnie zestawiać sportowy szyk ze sprawdzonymi trendami. Romans klasyki ze sportem wyraźnie widać na wybiegach światowych projektantów. Tommy Hilfiger w swojej kolekcji na sezon wiosna-lato 2017 połączył sportowy fason z detalami z lat 60. W ten sposób powstała nietuzinkowa kolekcja z wyraźnym sportowym zacięciem, ale jednocześnie w miejskim stylu. Projektant Michael Bastian, zainspirowany koktajlową muzyką Milesa Davisa, sięgnął po klubowy styl i elegancję z lat 40., tworząc kolekcję uniwersalną i szykowną.

Inspirując się sportową modą – do pracy wybieraj marynarki o klasycznym kroju, ale w oryginalnych printach i w modnych kolorach – łatwo połączysz je ze sportowymi chinosami lub dżinsami, zachowując w ten sposób szyk i wygodę. Najmodniejsze w tym sezonie są dodatki w stylu vintage, takie jak okulary przeciwsłoneczne, zegarek, skórzana torba w stylu retro. To sprawdzona elegancja dzięki której możesz sięgać po nie nawet w sytuacjach, gdzie wymagany jest sztywny dress code.