Strefa Life Style

WRAŻLIWIEC I SŁOŃCE

3 czerwca 2016 Uroda
Cuprum Czerwiec6_2.jpg

Nie tylko kobiety mają problemy z cerą. Mężczyźni również borykają się z suchością, alergiami i niedoskonałościami. Tak jak u pań, u panów również niektóre schorzenia zwiększają się latem, zwłaszcza gdy stoi za tym delikatna, bardzo wymagająca skóra wrażliwca…

Największym wrogiem skóry skłonnej do podrażnień jest golenie. Ostre żyletki, nawet przy pomocy kremu czy pianki, naruszają barierę ochronną naskórka, wywołując mikroskaleczenia. Latem podrażniona już skóra dodatkowo się wysusza, a co za tym idzie, jest szorstka, piekąca i zaczerwieniona.

Należy wtedy sięgnąć po kosmetyki dedykowane skórze wrażliwej oraz te mocno regenerujące. Na noc warto sięgnąć po głęboko wnikający krem wzbogacony aktywnymi składnikami nawilżającymi i ochronnymi. Zawarte w nim masło Karite oraz wyciąg z papai, błyskawicznie łagodzą i redukują zaczerwienienia oraz podrażnienia skóry, spowodowane zmiennymi warunkami klimatycznymi. Po goleniu natomiast panowie powinni nakładać na skórę balsam zawierający wyciąg z rumianku czy hammemelis, które łagodzą podrażnienia oraz neutralizują uczucie pieczenia. Od czasu do czasu warto zrobić twarzy mały relaks i zabezpieczyć ją przed działaniem szkodliwych czynników (słońce, kurz, klimatyzacja, wiatr) czyli nałożyć maseczkę. Ta na bazie zielonej glinki nie tylko oczyści dokładnie skórę, ale i ukoi oraz odżywi dzięki dodatkowi wyciągu z ogórka.

KOSMETYKI

Cuprum Czerwiec7_2.jpg
Cuprum Czerwiec8_2.jpg Cuprum Czerwiec9_2.jpg Cuprum Czerwiec12_2.jpg Cuprum Czerwiec10_2.jpg Cuprum Czerwiec11_2.jpg

Tutaj możesz znaleźć prezentowane produkty

Douglas

Zdrowie, Uroda Poziom 1

Rossmann

Zdrowie, Uroda Poziom 0

Hebe

Zdrowie, Uroda Poziom 0

Sephora

Zdrowie, Uroda Poziom 1