Strefa Life Style

Domowe spa dla włosów

1 kwietnia 2016 Uroda
Wlosy visual_2.jpg

Trzy kroki do zdrowszych i bardziej lśniących włosów? To proste: szampon, odżywka, kuracja. Etapowy plan, którego systematyczne przestrzeganie przynosi wymierne efekty.

1) Szampon

Na początku ważne jest oczyszczenie. Szampon usuwa pozostałe na włosach i skórze produkty do stylizacji. Dobieramy go do rodzaju swoich włosów (suche, tłuste) lub rodzaju dolegliwości (łupież, wypadanie itp.). Bez względu na rodzaj pamiętaj, by nie nakładać go bezpośrednio na włosy, tylko najpierw rozetrzeć na dłoni i dopiero wówczas wmasować we włosy.

2) Odżywka

Poprawia sprężystość włosów. Wzmacnia i chroni je przez zmiennymi temperaturami, aurą, produktami stylizacyjnymi. Sprawia, że włosy są nabłyszczone, nie elektryzują się, a ich rozczesywanie staje się łatwe. Zwróć uwagę na skład produktu. Szukaj m.in. pozycji z masłem Shea, które stanowi naturalną ochronę przed słońcem, keratyną czy witaminą E.

3) Kuracja, maseczka lub serum

Okresowa pielęgnacja włosów. Stereotypowo kojarzona z długim procesem wykonywanym przez  profesjonalistów. Aktualnie na rynku jest wiele produktów, które możesz aplikować sama – ampułki, maski. Niektóre mają działanie błyskawiczne, np. olejki bez spłukiwania. Odpowiednio dobrana do rodzaju włosów (kręcone, wypadające itd.) kuracja wzmacnia i stymuluje wzrost włosów.

Spa dla włosów

wlosy (1)_2.jpg
wlosy (2)_2.jpg wlosy (3)_2.jpg wlosy (4)_2.jpg

Tutaj możesz znaleźć prezentowane produkty

Douglas

Zdrowie, Uroda Poziom 1

Yves Rocher

Zdrowie, Uroda Poziom 0