Strefa Life Style

PORA NA ZMIANĘ – KREMY BB CZY CC?

3 czerwca 2016 Uroda
Cuprum Czerwiec59_2.jpg

Cera nie zawsze jest nieskazitelna. Czasem wymaga małej poprawki czy wygładzenia. Zimą i wiosną stosujemy ciężkie podkłady, bo nie tylko korygują, ale i chronią skórę przed zimnem. Latem taka protekcja nie jest nam już potrzebna. Wtedy do gry wchodzą kremy BB i CC!

Kremy z podwójną literką to połączenie delikatnego podkładu z pielęgnującym kosmetykiem. Na sklepowych półkach mamy szereg produktów, które nie tylko są z kategorii BB czy CC – są dostosowane również do rodzaju skóry (suchej, mieszanej, normalnej, dojrzałej). Ich głównym zadaniem jest pielęgnacja – nawilżanie czy matowienie. Jednak dzięki dodatkowi pigmentu, wyrównują koloryt cery. Ich wielkim plusem jest brak widocznej warstwy koloru, co ma miejsce w przypadku standardowych podkładów czy fluidów. Kremy BB i CC to idealne kosmetyki na lato. Nie obciążając skóry, odbijają światło i leczą niedoskonałości cery. Skóra dzięki nim staje się bardziej promienna.

BB CZY CC?

Różnica między tymi rodzajami kremów polega na intensywności krycia. Krem BB (Blemish Balm) to delikatnie kryjący krem, który mocniej koryguje niż krem tonujący, ale mniej niż zwykły podkład. Krem CC (Color and Correct) zaś to nowa generacja kremu BB – mocniej kryje, jednocześnie nie tracąc walorów kremu pielęgnacyjnego i wciąż nie jest podkładem. Dlatego makijażystki polecają paniom o niewielkich niedoskonałościach kremy BB, a tym z większymi problemami krem CC.

KREMY BB I CC

Cuprum Czerwiec60_2.jpg
Cuprum Czerwiec61_2.jpg Cuprum Czerwiec62_2.jpg Cuprum Czerwiec63_2.jpg Cuprum Czerwiec64_2.jpg Cuprum Czerwiec65_2.jpg

Tutaj możesz znaleźć prezentowane produkty

Douglas

Zdrowie, Uroda Poziom 1

Rossmann

Zdrowie, Uroda Poziom 0

Sephora

Zdrowie, Uroda Poziom 1