Strefa Life Style

Sposób na perfekcyjne selfie!

4 listopada 2016 Uroda
cuprum_listopad_selfie_2.jpg

Światowe modelki i modowe blogerki są specjalistkami w robieniu zdjęć selfie. Znają najlepsze triki makijażowe, które zastąpią każdy filtr i aplikację w telefonie. Wiedzą też, jak najkorzystniej ustawić się do perfekcyjnych zdjęć z ręki.

Zainspiruj się nimi lub wymyśl swoją autorską pozę, ale niekoniecznie dzióbek. Możesz robić zdjęcia en face, ale też pobawić się profilem. Warto mieć na uwadze, że lewa strona twarzy zwykle jest bardziej fotogeniczna od prawej.

Pamiętaj o oświetleniu! Najlepsze jest naturalne, bo najmniej wymagające, jeśli chodzi o ustawienia. Wystarczy, że zwrócimy się twarzą do źródła światła. To samo dotyczy sztucznego oświetlenia – żarówka (tak jak promienie słońca) ma oświetlać twoją twarz, a nie tył głowy. Jeśli nie masz wysokiego czoła i będziesz uważać na podwójne podbródki, możesz poeksperymentować ze zdjęciami robionymi z góry lub z dołu. Jeśli masz wrażenie, że masz za „krótką rękę” do zrobienia idealnego selfie, zaopatrz się w selfie stick, czyli kijek do umocowania aparatu. Rozwiąże wszystkie dylematy i pomoże zrobić najlepsze selfie ever!

Jeżeli jesteś już „technicznie” przygotowana na selfie, zadbaj o odpowiedni makijaż. Może czynić cuda. Oto kilka ważnych wskazówek.

Zacznij od dokładnego oczyszczenia cery. Następnie nałóż maseczkę nawilżającą na twarz, a pod oczy płatki wygładzające. Potrzymaj ok. 15 minut.

Kolejny etap to baza. Wybierz kosmetyk, który poradzi sobie z wypełnieniem drobnych zmarszczek i zamaskuje pory.

Czas na korektor pod oczy i podkład – oba specyfiki nałóż gąbką. Nie rozcieraj ich, tylko aplikuj, delikatnie przyciskając gąbkę do skóry. Wówczas podkład stworzy idealną powłokę – wyrównującą powierzchnię i koloryt cery.

Jeśli twoja twarz ma wyglądać promiennie, sięgnij puder rozświetlający. Zanurz w nim pędzel i oprósz kości policzkowe, grzbiet nosa oraz powieki. Wymodeluj kontury różem w kremie. Wklepuj kosmetyk palcami.

Pora na nadanie twarzy wyrazistości. Nałóż na powieki ulubione cienie. Następnie użyj konturówki. Przed nałożeniem tuszu na rzęsy, możesz podkręć je zalotką. Na koniec pociągnij usta pomadką.

Ostatnie spojrzenie w lustro i jesteś gotowa!

Selfie

cuprum_listopad_selfie2_2.jpg
cuprum_listopad_selfie4_2.jpg cuprum_listopad_selfie3_2.jpg cuprum_listopad_selfie5_2.jpg cuprum_listopad_selfie8_2.jpg cuprum_listopad_selfie6_2.jpg cuprum_listopad_selfie7_2.jpg

Tutaj możesz znaleźć prezentowane produkty

Yves Rocher

Zdrowie, Uroda Poziom 0

Sephora

Zdrowie, Uroda Poziom 1

Douglas

Zdrowie, Uroda Poziom 1

Empik

Prasa, Książki, Multimedia Poziom 0