Strefa Life Style

Zadbaj o cerę po zimie

2 marca 2016 Uroda
maseczka visual_2.jpg

Cera po zimie bywa sucha, szara i zmęczona. Co zrobić, aby przywrócić jej dobrą kondycję? Od wiosennej przemiany dzielą Cię trzy kroki:

1. Oczyszczanie: peeling

Cera będzie gładsza a jej koloryt stanie się żywszy, jeśli peelingiem usuniesz z niej zrogowaciałą warstwę naskórka. Wtedy łatwiej będzie odbudowywać ją od środka. Pamiętaj, aby kosmetyk dobrać odpowiednio do rodzaju skóry, tak żeby nie doprowadzić do podrażnień. Peeling wybieraj drobnoziarnisty - skóra twarzy jest jednym z najwrażliwszych i najdelikatniejszych miejsc naszego ciała. Oczyszczające specyfiki dobieraj zgodnie z przeznaczeniem dla cery tłustej, mieszanej, suchej.

2. Odżywianie: maseczka

Skóra po zimie wymaga szczególnego nawilżenia. Sprawdzi się wtedy maseczka pełna składników odżywczych lub serum. Ten krok jest idealnym dopełnieniem peelingu.

3. Codzienna pielęgnacja: krem z filtrem

Znalezienie idealnego kosmetyku do codziennej pielęgnacji twarzy to nie lada gratka. Warto zwrócić uwagę na skład produktów. Najlepiej jeśli znajdą się w nim duże ilości witaminy A, C, E oraz d-pantenolu czy alantoiny. W nocy procesy regeneracji przebiegają najintensywniej, więc na noc wybieraj kremy, które zawierają większą ilość składników odżywczych. Na dzień, pod makijaż, lepsze będą te lżejsze, ale koniecznie z filtrem UV. Nie lekceważ wiosennego słońca, emituje ono duże ilości promieniowania UVA, które przyspieszają procesy starzenia.

Powrót do cery sprzed zimy jest możliwy.