Strefa Life Style

Zwierzak na wakacjach

4 lipca 2016 Styl Życia
Cuprum Czerwiec46_2.jpg

Ze zwierzętami jest czasem jak z dziećmi. Zwłaszcza podczas urlopu. Nie zawsze masz możliwość zostawić pupila komuś, gdy Ty wyjeżdżasz na wakacje. Dlatego, warto odpowiednio się przygotować, aby pomóc zwierzakowi zaadoptować się w nowym miejscu.

TRANSPORT
Jeśli Twoje zwierzątko to pies, przejazd nie powinien być aż tak stresujący. Większość czworonogów wręcz uwielbia podróże z otwartym oknem w samochodzie. Jeżeli jednak jest wyjątkiem i jazda dla niego jest stresująca, warto do samochodu zabrać jego ulubione zabawki oraz kocyk, na którym śpi na co dzień (w miejscu wypoczynku również będzie bardzo potrzebny). Istnieją również specjalne środki uspakajające, które pomagają zwierzakowi przetrwać stresujące chwile.
Jeżeli zabierasz kota w podróż, zainwestuj w specjalny transporter. Jak wiadomo, koty podążają swoimi drogami i na pewno nie usiedzą w jednym miejscu przez cały czas jazdy. Wybierając sprzęt do transportu kota, zwróć uwagę na jego wielkość. Zwierzak musi mieć sporo dodatkowego miejsca, by mógł komfortowo ułożyć się do spania czy odpoczynku. Najlepsze transportery to te z kratką – mocno zabudowane ograniczają dostęp zwierzątka do Ciebie i na odwrót. Do środka włóż jego ulubione zabawki i poduszkę.

NA MIEJSCU
Czasami zdarza się, że zwierzęta w nowym miejscu nie potrafią znaleźć swojego kąta. Kurczliwie trzymają się Ciebie, czasem dużo szczekają. To wynik stresu. Dlatego nie denerwuj się na czworonoga – spróbuj stworzyć mu „jego” legowisko, w którym poczuje się jak w domu. Zacznij od położenia jego kocyka czy legowiska. Przyprowadź zwierzątko do tego miejsca i pokaż mu, że należy ono do niego. Obok postaw jego miskę (w podróży polecana jest ta turystyczna – z silikonu, która zajmuje mało miejsca i zarazem jest ekologiczna). Jeśli pies czy kot nie zaakceptują swojego miejsca, spróbuj je przenieść gdzieś indziej.
Aby od samego początku przyzwyczajać zwierzę do nowego otoczenia, od razu po wyjściu z samochodu, pójdź z nim na spacer. Pozna w ten sposób teren, oswoi się z nim. 

Dla pupila

Cuprum Czerwiec47_2.jpg
Cuprum Czerwiec48_2.jpg Cuprum Czerwiec49_2.jpg Cuprum Czerwiec50_2.jpg

Tutaj możesz znaleźć prezentowane produkty

Leopardus

Inne Poziom 0